Zgłoszenie zdarzenia ubezpieczeniowego

PODCZAS WYPADKU

Jeśli będzie od Państwa wymagane, pomimo przedłożenia legitymacji Alpenvereinu kolejne potwierdzenie o Państwa członkostwie tzn. o Państwa ubezpieczeniu (np. w regionach poza Europą) proszę się skontaktować z adresem Knox Versicherungsmanagement GmbH, który w przypadku ich zwrócenia się i na podstawie Państwa prośby, wyślą na adres w zagranicy podany przez Państwa potwierdzenie o Państwa ubezpieczeniu.

Przy badaniu ambulatoryjnym wraz z przepisanymi przez lekarza lekami, wydatki za badania lekarskie płaci poszkodowany członek Alpenvereinu lekarzowi na miejscu. Kwota ta jest następnie wypłacona przez ubezpieczalnię Generali po spracowaniu zdarzenia ubezpieczeniowego i po odliczeniu współudziału w wysokości 70,- EURO.

Podczas akcji ratunkowej: Po otrzymaniu rachunku od pogotowia ratunkowego nie należy go płacić, ale posłać oryginał faktury wraz ze zgłoszeniem zdarzenia ubezpieczeniowego na adres Knox Versicherungsmanagement GmbH.

Podczas badania ambulatoryjnego (wraz z zakupem leków): Koszty ponoszą Państwo najpierw sami. Rachunek od lekarza musi zawierać następujące dane: Imię, datę urodzenia osoby badanej, oznaczenie choroby, przeprowadzone badanie i okres, potwierdzenie zapłaty. Rachunki należy przedłożyć u administratora ubezpieczenia zdrowotnego, nie później niż 6 miesięcy po zakończeniu podróży, wraz z oświadczeniem administratora ubezpieczenia zdrowotnego.

Podczas leczenia w miejscowym szpitalu, transportu z zagranicy, transportu na terenie kraju: Najpierw należy się skontaktować z Tyrol Air Ambulance (Tel.0043 (0) 512 22422 , Fax. 0043 (0) 512 28 88 88 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., serwis 24 godzinny). W celu przyznania zaliczek na koszty, ewentualnie udzielone odpowiednie środki, należy zgłosić imię, adres, datę urodzenia i numer członkowski AV). Następnie zostanie nawiązany kontakt z odpowiednim lekarzem i będzie zadecydowano o rodzaju transportu (karetka, pociąg, samolot osobowy, samolot sanitarny). Lekarz podejmie ostateczną decyzję Tyrol Air Ambulance.

 

LIKWIDACJA ZDARZENIA UBEZPIECZENIOWEGO

Przed zgłoszeniem zdarzenia ubezpieczeniowego do ubezpieczalni Generali należy zażądać od Państwa potwierdzenia o tym, ile kosztów leczenia ubezpieczalnia przejmie. W Unii Europejskiej i państwach umownych jest stosowana zasada wzajemności co do zwrotu kosztów za opiekę zdrowotną.

Zgłoszenie zdarzenia ubezpieczeniowego jest składane na formularzu Schadenmeldung. Formularz należy wypełnić w języku niemieckim lub angielskim.

Do wypełnionego formularza należy dołączyć:

  • oryginały faktur i sprawozdań lekarskich – sprawozdania lekarskie i faktury, które są w języku czeskim, muszą być przetłumaczone na język niemiecki lub angielski,
  • kopię legitymacji członkowskiej Alpenvereinu,
  • kopię paszportu
  • bank = numer konta, adres banku, SWIFT, IBAN
  • potwierdzenie Państwa ubezpieczalni zdrowotnej o przejęciu/nieprzejęciu części kosztów za opiekę medyczną

Do listu należy dołączyć do ubezpieczalni numerowaną listę załączników/dokumentów. Przed wysłaniem należy sporządzić kopię wszystkich dokumentów, które powinny być zachowane.

Wszystko należy przesłać na adres:
KNOX Versicherungsmanagement GmbH
Bundesstr. 23
6063 Rum/Innsbruck
Österreich

Servicetelefon Alpenverein: +43/699/14367670
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..a

Jeśli będą Państwo potrzebować rady lub pomocy przy likwidacji zdarzenia ubezpieczeniowego, pomożemy Państwu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Tel: +420 725 44 29 42

W PRZYPADKU WYPADKU ŚMIERTELNEGO i PRZEWOZU POZOSTAŁOŚCI

Należy się skontaktować z Tyrol Air Ambulance (Tel.0043 (0) 512 22422 , Fax. 0043 (0) 512 28 88 88 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., serwis 24 godzinowy)

Jeśli będą Państwo potrzebować rady lub pomocy przy likwidacji zdarzenia ubezpieczeniowego, pomożemy Państwu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Tel: +420 725 44 29 42