Wszystko o ubezpieczeniu w ramach członkostwa w Alpenverein

Członkostwo w Austriackim Alpenvereinu (OeAV) nie oznacza tylko ubezpieczenia, dlatego coraz więcej osób staje się członkami Alpenvereinu, przede wszystkim ze względu na niego.

Dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia, przygotowaliśmy zestaw informacji, o które jesteśmy najczęściej pytani.

 

W każdym razie informacje te nie zastępują Ogólnych warunków ubezpieczenia, które znajdą Państwo TUTAJ.

Zakres ubezpieczenia

ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE oferuje ochronę ubezpieczeniową dla wszystkich członków Alpenvereinu z tytułu uszczerbku na zdrowiu w wolnym czasie w zakresie akcji ratowniczych.
Ochrona pokrycia dla wykonania przy repatriacji, transporcie i leczeniu odnosi się do uszczerbków na zdrowiu w wolnym czasie i podczas wykonywania zawodu i w przypadku choroby.
ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE obowiązuje na całym świecie, z wyjątkiem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej  i ochrony prawnej, które się ograniczają do Europy.

Sumy ubezpieczeniowe
1.    25.000 EUR – koszty ratowania osoby i zdarzenia ubezpieczeniowego.
2a.  Bez ograniczenia kwoty – koszty repatriacji z zagranicy.
2b.  Bez ograniczenia kwoty – koszty transportu osoby zranionej/chorej i koszty na transport osoby zmarłej w kraju, która była poprzedzona ratunkiem.
2c. 10.000 EUR -  koszty leczenia poniesione za granicą (nie w kraju stałego pobytu) wraz z przepisanymi przez lekarza lekami, kosztami transportu do najbliższego właściwego szpitala, przy czym z tej kwoty jest do dyspozycji leczenie ambulatoryjne wraz z przepisanymi przez lekarza lekami kwota 2 000 EUR. Dla leczenia ambulatoryjnego wraz z przepisanymi przez lekarza lekami obowiązuje współudział w wysokości 70 EUR na osobę i pobyt za granicą.
!!! UWAGA: Transporty zgodnie z punktami 2a, 2b muszą być organizowane przez organizacje umowne określone na legitymacji członkowskiej ÖAV, w przeciwnym razie ubezpieczalnia wypłaci maksymalną kwotę 750 EURO !!!
Jest mowa o:

  • Tyrol Air Ambulance, telefon +43 (0) 512 22422 , fax 28 88 88, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

3. 3.000.000 EUR – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
4. 32 703 EUR – ubezpieczenie ochrony prawnej
(uwaga: Punkty 3 i4 obowiązuje tylko w Europie a dla wybranych rodzajów sportów – zobacz ogólne warunki)

 

Ograniczenie:

Świadczenie za granicą zgodnie z punktem 2 jest przyznawane w ciągu pierwszych 8 tygodni każdej podróży za granicę.
Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje urazów podczas uczestnictwa w wyprawach w góry na wysokościach przekraczających 6000mnm i na wyprawy na Arktykę, Antarktydę i Grenlandię.

 

Firmą ubezpieczeniową stowarzyszenia ALPENVEREIN WELTWEIT SERVICE jest ubezpieczalnia GENERALI Versicherung AG.

 

UWAGA:
Ubezpieczenie, które uzyskują Państwo w ramach członkostwa nie jest przeznaczone na podróże do USA i do Chin.  W tym wypadku kwota na pokrycie kosztów leczenia jest niewystarczająca, ponieważ w USA i w Chinach rachunki wystawiają szpitale, w przypadku, że są Państwo ubezpieczeni, jest to wielokrotność rzeczywistych kosztów.

 

W przypadku wyjazdów zagranicznych do krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Szwajcarii i państw umownych ważne jest, aby mieć z sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zostanie Państwu wystawiona za darmo przez ubezpieczalnię zdrowotną.