Tour de Pologne pod Tatrami

poniedziałek, 14 lipiec 2014 18:44

Już za 3 tygodnie, jak co roku, najbardziej prestiżowy polski wyścig kolarski, Tour de Pologne, pojawi się pod Tatrami. Tym razem, co ciekawe, także po słowackiej stronie.

Pierwszy z tatrzańskich etapów odpędzie się w czwartek, 7 sierpnia. Zawodnicy wystartują z Zakopanego, a następnie udadzą się w stronę Kościeliska, Chochołowa i w Suchej Horze przekroczą granicę. Trasa po słowackiej stronie wiedzie przez Witanową, Trzcianę, Twardoszyn, Habówkę, Zuberzec, Huty, Liptowski Mikułasz, Liptowski Hradok, Ważec i Tatrzańską Szczyrbę do Szczyrbskiego Jeziora. Następnie kolarze zrobią jeszcze dwie rundy przez Stwołę i Tatrzańską Szczyrbę, aby zafiniszować nad słynnym stawem.

Dzień później peleton wyruszy z Bukowiny Tatrzańskiej i będzie krążyć po polskiej części Podhala. Kolarze odwiedzą między innymi: Murzasichle, Zakopane, Ząb, Biały Dunajec i Białkę Tatrzańską. Meta znajdować będzie się także w Bukowinie.

Dla jednych radość, dla innych utrudnienia. Kierowcy wybierający się w Tatry słowackie 7 sierpnia muszą jechać od strony Łysej Polany. Do Smokowca i Popradu dojazd będzie odbywał się bezproblemowo. Dalej, w okolicy Wyżnych Hagów, mogą wystąpić czasowe zatrzymania ruchu.

8 sierpnia zapomnieć można przede wszystkim o przejeździe z Poronina do Bukowiny i z powrotem. Spore utrudnienia pojawiać się będą także na Zakopiance.

 

Krzysztof Barcik

Fot. tourdepologne.pl

Oceń ten artykuł
3.65
3
Zaloguj się, by skomentować