Będą nowe wyciągi narciarskie pod Tatrami

sobota, 08 listopad 2014 16:46

W czasie nadchodzącej zimy pod Tatrami pojawi się kilka nowych wyciągów narciarskich. Zmieni się także nasz portal – w trakcie sezonu będzie u nas więcej informacji dla miłośników białego szaleństwa.

Nowe wyciągi w Białce i w Bukowinie

Już chyba przyzwyczailiśmy się do tego, że w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy przed niemal każdym sezonem powstają nowe wyciągi. Nie inaczej będzie w tym roku – stacja powiększy się o dwie nowe kolejki: 790-metrową Kolej Jankulakowski i 900-metrową Kolej Remiaszów. Ta druga wykorzystywać będzie rewolucyjne rozwiązanie: czytnik wzrostu pasażerów, który będzie odpowiadał za automatyczne dostosowanie wysokości krzesełka do najniższego z wsiadających. Inwestycje mają być gotowe odpowiednio w grudniu i w styczniu.

Powiększyć ma się także stacja narciarska Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Powstanie tu kolej krzesełkowa o długości 1000 m. Ma być gotowa przed Świętami Bożego Narodzenia.

Inwestycje narciarskie na Słowacji

Rozbudowują się także ośrodki narciarskie po słowackiej stronie granicy. W sercu Tatr Zachodnich w Dolinie Rohackiej powstaje nowa 2-kilometrowa kolej krzesełkowa. Stanowić ona będzie część kompleksu Roháče – Spálená.

Nowością ma być też kolej krzesełkowa u stóp Hawrania i Płaczliwej Skały. Ośrodek narciarski Ždiar Strednica wzbogaci się 4-osobowy wyciąg, wzdłuż którego powstaną dwie trasy zjazdowe.

Portal Tatrzański dla narciarzy

Z racji tego, że duży odsetek naszych Fanów stanowią narciarze i snowboardziści, zamierzamy tej zimy dużo pisać o białym szaleństwie. Będą prezentacje stacji, cykliczny raport pogody i wiele innych atrakcji. Już teraz serdecznie zapraszamy. Oczywiście nie oznacza to, że na portalu będzie mniej gór.

Krzysztof Barcik

Fot. www.tatrawest.sk

Oceń ten artykuł
5.00
1
Zaloguj się, by skomentować