Narciarze w tym roku nie zjadą z Nosala

wtorek, 14 październik 2014 11:52

Kultowa trasa na stokach Nosala tej zimy nie będzie dostępna dla narciarzy. Przyczyną jest konflikt pomiędzy właścicielem kompleksu a Tatrzańskim Parkiem Narodowym, w obrębie którego leży część trasy – czytamy na portalu Onet.

Stok na Nosalu przynosi straty

Według przedstawicieli spółki Strama eksploatacja trasy na dotychczasowych warunkach przynosi straty. Infrastruktura czarnej trasy i wyciągu wywożącego prawie na sam szczyt wymaga kompleksowej modernizacji, a przydałoby się także udostępnić ją turystom w sezonie letnim. Tylko wówczas oferta będzie konkurencyjna.

Umowa dzierżawy stoku wygasła

Tymczasem TPN jak dotąd nie zgodził się na jakiekolwiek działania poza eksploatacją stoku na dotychczasowych warunkach. Problem w tym, że dotychczasowa umowa wygasła, a dzierżawca nie wyraził chęci jej przedłużenia. W związku z tym stok na Nosalu nie będzie tej zimy użytkowany.

W Zakopanem ubywa stoków

Rzeczywiście na stronie kompleksu pod Nosalem znaleźć można już ofertę na nowy sezon, która nie uwzględnia głównej trasy i wyciągu krzesełkowego. Warto dodać, że w ostatnich latach w Zakopanem ubyło kilka kultowych tras narciarskich: na Butorowym, na Gubałówce, na Kotelnicy i teraz na Nosalu. W międzyczasie infrastruktura takich miejscowości jak Białka, Bukowina czy słowackie Vysoké Tatry znacząco się rozrosła.

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować