Pojemnik na wodę

poniedziałek, 24 czerwiec 2013 07:47

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o zbawiennej roli wody podczas górskich wędrówek, która uchroni nasz organizm przed niebezpiecznym odwodnieniem.  Teraz pytanie: w czym tę wodę transportować.

Często pokonujemy długie szlaki turystyczne całkowicie pozbawione naturalnych ujęć wody. W takiej sytuacji niestety konieczne staje się jej transportowanie. Rzecz jasna możemy ja przenosić w zwykłych plastikowych butelkach po wodzie mineralnej, producenci sprzętu outdorowego przygotowali jednak cały szereg różnych pojemników dzięki którym transport wody stanie się łatwiejszy. Podczas zakupu bukłaka warto pamiętać, aby wybrać taki, który umożliwia dokładne jego mycie.

Coraz większą popularnością cieszą się bukłaki na wodę. Obecnie każdy plecak jest wyposażony w odpowiednią komorę wewnętrzną na bukłak jak i w otwór na rurkę z której bezpośrednio możemy pić.  Bukłaki coraz częściej robione są ze specjalnych materiałów, które pozwalają utrzymać świeżość wody przez długi czas.

Ponadto na rynku pojawiły się aluminiowe butelki na wodę. Są one wykonane zazwyczaj z aluminium, dzięki czemu są niezwykle lekkie. Zakrętki butelek są w kształcie pozwalającym na dopięcie karabinka i przypięcie butelki do plecaka, bądź uprzęży. Butelki nie chłoną zapachów transportowanych w nich napojów. Na rynku pojawiły się także butelki wyposażone w wkład chłodzący, najczęściej żelowy. Dzięki niemu woda zachowuje odpowiednio niską temperaturę nawet podczas długich, upalnych, letnich trekkingów. Butelki są bardzo kolorowe z różnymi ciekawymi wzorami, co zadowoli fanów ciekawego górskiego imagu.

Letnią porą należy pamiętać o tym, aby mieć ze sobą odpowiedni zapas wody. Warto wyposażyć się w produkty ułatwiające ich transport.

 

Edyta Sadowska

fot. Weld.pl

Oceń ten artykuł
3.00
1
Zaloguj się, by skomentować