Woreczek ZIP

sobota, 11 maj 2013 09:50

Po raz kolejny wracamy do kwestii związanych z pakowaniem plecaka. Oznacza to, że jest to niezmiernie ważna umiejętność, którą z biegiem czasu powinien opanować każdy turysta górski.

W niniejszym artykule zapoznamy się z jedną z lepszych metod zabezpieczania bagażu przed przemoczeniem, wilgocią i brudem. Metoda ta dodatkowo zmniejszenie rozmiar pakowanych rzeczy i ułatwia utrzymanie porządku w plecaku. Rozwiązaniem o którym mowa – są woreczki strunowe - typu ZIP. Są to woreczki wykonane z grubszej i bardziej wytrzymałej folii przeźroczystej, zapinane na suwak. Dostępne w większości sklepów z materiałami gospodarczymi w wielu rozmiarach począwszy od bardzo małych, w których zmieścić możemy np. parę skarpetek, do dużych worków w których zmieścimy np. śpiwór. Zamykanie woreczka systemem strunowym umożliwia nam wielokrotne zamykanie i otwieranie go.

Woreczki możemy używać do wszystkiego. Możemy wsadzić do nich mapę, bądź topo chroniąc przed zamoknięciem i zabrudzeniem. Doskonale nadają się do przewożenia odzieży puchowej – ponieważ możemy usunąć z woreczka nadmiar powietrza, przez co zmniejszymy jego rozmiar. W podobny sposób pakujemy pozostałe części odzieży. Możemy do woreczków włożyć także wszelkie rzeczy elektroniczne jak aparat fotograficzny, GPS, telefon komórkowy.  Wedle potrzeb woreczki możemy opisać flamastrem wodoodpornym, co w znacznym stopniu ułatwi nam odnalezienie właściwej rzeczy. Woreczki umożliwiają także zapakowanie mokrych chusteczek, czy też leków w ilości jaką akurat potrzebujemy.

Przy długich wyjazdach w góry sucha, niezawilgnięta odzież jest niezmiernie ważna zarówno dla komfortu dalszej podróży. A jeżeli metoda ta nie kosztuje nas majątku – woreczki w ilości 100 sztuk to koszt około 2 zł – to warto skorzystać.

 

Edyta Sadowska

fot. flickr.com

Oceń ten artykuł
5.00
1
Zaloguj się, by skomentować