Nawet jednodniowa wędrówka po górach może okazać się koszmarem jeżeli twoje stopy będą cierpieć. Problem obolałych i otartych stóp może odebrać znaczną część radości z przebywania w górach.
Artykuł oparty na informacji z oficjalnej strony TOPR. Warto wiedzieć, jak w poprawny sposób odczytywać informacje które służą naszemu bezpieczeństwu.
Wśród niektórych turystów tatrzańskich nadal pokutuje przekonanie, że kolor szlaku oznacza jego trudność. W rzeczywistości nigdy tak nie było. Stwierdzenie jednak, że kolor szlaku nic nie znaczy, to spora nieścisłość.
W obecnych czasach, gdy dostępność do fotografii jest praktycznie nieograniczona i prawie każdy posiada jakiś aparat fotograficzny, jeśli nie cyfrówkę czy lustrzankę, to przynajmniej telefon komórkowy z aparatem, warto zastanowić się, jak podnieść walory artystyczne…
W ostatniej części tatrzańskiego poradnika językowego wyjaśnimy Wam dlaczego „Tatry Słowackie” i „Szczyrbskie Pleso” nie istnieją, a po drodze do Morskiego Oka nigdy nie pojadą „melexy”.
Strona 1 z 2