O nas

„Góry odkryły najskrytsze swoje tajemnice, dały nam najwyższe i najgłębsze zarazem, osiągalne na tym świecie, wrażenia. Ale i pochłonęły nas zupełnie: wszystkie siły, najlepsze myśli nasze, zapał, zdolność, uczucia - oddaliśmy im bez zastrzeżeń. Całą młodość naszą przeżyliśmy w górach lub z myślą o górach”. (Roman Kordys)

 

Zespół redakcyjny Portalu Tatrzańskiego stanowią ludzie, których łączy górska pasja. Każdy w obcowaniu z Tatrami widzi coś innego, a jednocześnie wszyscy widzimy to samo – niepojęte piękno, potęgę i niepowtarzalność tego miejsca. Dla tych wszystkich, którzy uwielbiają to cudowne miejsce tak jak my, postanowiliśmy stworzyć pierwszy polski portal internetowy kompleksowo ujmujący tę tematykę. Stale pracujemy nad jego rozwojem i modyfikacją, tak aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom „górołazów”, „łojantów”, wszelkiej maści piechurów, narciarzy i innych stałych bywalców tatrzańskiej ziemi.

 

Nasz zespół stanowią:

 • Redaktor Naczelny Krzysztof Barcik

  Doktorant, humanista, krakus, zapalony narciarz i turysta. Od 12 lat szuka w Tatrach odpowiedzi na ważne pytania. Pomysłodawca i projektant portalu.

 • Redaktor Małgorzata Tomik

  Z wykształcenia nauczyciel, pasjonatka gór i różnych form pisarskich. Zakochana w Tatrach, w letniej i zimowej odsłonie. Pierwsze kroki stawia również w Alpach. Trenuje wspinaczkę sportową, buszuje w skałach podkrakowskiej Jury pragnąc rozwijać umiejętności w tej dziedzinie.

 • Andrzej Chrobak, przewodnik tatrzański

  Ratownik TOPR, przewodnik tatrzański II klasy. Organizator wycieczek dla Fanów Portalu Tatrzańskiego, instruktor, kierownik szkoleń.

 • Mariusz Grefkowicz, przewodnik tatrzański

  Przewodnik tatrzański III klasy, właściciel sklepu internetowego z artykułami górskimi OrlaBaszta.pl. Organizator wycieczek dla Fanów Portalu Tatrzańskiego.

 • Pavol Kuna, przewodnik tatrzański

  Przewodnik międzynarodowy IVBV, ratownik Horskiej záchrannej služby. Organizator wycieczek dla Fanów Portalu Tatrzańskiego na słowackie szczyty pozaszlakowe.

 • Joanna Kościelniak, Sklep Tatrzański

  Studentka turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na portalu zajmuje się obsługą sklepu i działaniami marketingowymi.