30 grudnia 2001 roku rozegrała się jedna z takich tragedii, które chwytają za serce najbardziej. Zginęli dwa ratownicy TOPR zmierzający na pomoc turystom, którzy nieodpowiedzialnie wyszli w góry w trudnych warunkach.
Turysta przemierzający dziś Tatry podziwia piękne szczyty i rozległe doliny. Czasem jego wzrok przykuje zwierzyna, czasem taternik, czasem widok kolejki na Kasprowy. To turystyka jest dziś tym, czym żyją Tatry. Mało kto wie, że zanim…
12 października mijają trzy lata, odkąd nie ma z nami Włodka Cywińskiego - taternika, ratownika, ale przede wszystkim jednego z najwybitniejszych znawców Tatr w historii.
7 października 1974 r. spłonęło znane i lubiane Schronisko Kieżmarskie w Dolnie Białych Stawów. Przyczyną była awaria agregatu prądotwórczego. Mimo wielu starań chaty nie udało się odbudować…
Granica państw na terenie Tatr funkcjonuje w takim kształcie jak dziś zaledwie od 1945 r. Wcześniej odnotowano kilka znaczących zmian, które były wynikami przeróżnych konfliktów między Polską a jej sąsiadami.
Strona 1 z 6