Tęsknisz za zimą? Przyjedź w Tatry!

wtorek, 22 grudzień 2015 14:39

Któryś rok z rzędu zanosi się na Boże Narodzenie bez śniegu. I choć choinka tak samo piękna jak zawsze, karp tak samo wysmażony, a w domu tak samo jak zawsze pachnie kapustą z grochem – bez śniegu jakoś inaczej. Wszyscy miłośnicy zimy z utęsknieniem wypatrują przez okna za płatkami białego puchu.

Zima jest w Tatrach

Tymczasem w Tatrach stawy pozamarzane, a na graniach hula lodowaty wiatr. Owszem, wysokie temperatury na nizinach także tutaj zostawiły ślad. Śniegu jest mniej niż być powinno. Nie zmienia to faktu, że poszukujący białego puchu znajdą go w Tatrach wystarczająco dużo.

Niestety, gdy śniegu nie ma na nizinach, ciężko pobudzić wyobraźnię. Zdjęcia publikowane przez nas – te, na których widać ośnieżone szczyty, wydają się jakby z innego świata. Niektórzy nawet pytają, czy to naprawdę z tego roku. Brak zimy w miastach odbija się negatywnie na sprzedaży raków, kursów zimowych czy nawet ciepłych czapek.

A tymczasem w Tatrach wszystko w normie. Nasze szkolenia zimowe i wycieczki szkoleniowe odbywają się normalnie. Co więcej, można powiedzieć, że wiedza na nich zdobywana, ćwiczona jest w realistycznych warunkach – mamy przecież II stopień zagrożenia lawinowego.

Dlatego apelujemy: chcecie zimy – nie czekajcie aż przyjdzie w doliny – przyjeżdżajcie w Tatry! Czekamy na Was! Zima też.

Krzysztof Barcik

Fot. Ewelina Domańska

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować