Wielkanocne przemiany turysty tatrzańskiego

sobota, 19 kwiecień 2014 12:22

Święta Wielkiej Nocy wiążą się przede wszystkim nie z pisankami, zajączkiem i Lanym Poniedziałkiem, ale z motywem nowego życia, jakie daje nam Zmartwychwstanie Boga.

I nawet dla osób niewierzących Święta te okazać się mogą okazją do budowy lepszego siebie w duchu wielkanocnych przemian. My, chodzący po górach, mamy przecież jeszcze jedną okazję, aby zacząć wszystko od początku. Rozpoczynają nam się ciepłe dni – niedługo śnieg zacznie znikać, a my rozpoczniemy nowy sezon letni.

Niedługo znów masowo wypełzniemy na szlaki. Wąską grupkę zimowych pasjonatów zastąpi bezkresna masa letnich turystów. Jacy przystąpimy do tych nowych wyzwań? Czy znów zabrudzimy szlaki, przepłoszymy zwierzęta, odurzymy się alkoholem i posprowadzamy zagrożenie życia na siebie i innych? Czy TOPR i strażnicy parku znów będą mieli pełne ręce roboty?

Chciałbym życzyć Wam i sobie, aby w tym nowym sezonie w Tatry trafili lepsi turyści. Żebyśmy mniej śmiecili, bardziej uważali i więcej myśleli. Żebyśmy większym szacunkiem darzyli nasze cudne Tatry, a wówczas one odpłacą nam niezapomnianymi wrażeniami z epickich wycieczek.

Wszystkiego dobrego na Święta Wielkiej Nocy życzy Portal Tatrzański!

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
5.00
3
Zaloguj się, by skomentować