Jeżeli zależy ci na rozwoju w świecie sportów górskich, uważaj na niewidoczną barierę jaką może stać się przeładowanie informacjami. Poradniki, dobre rady - jest ich zbyt wiele żeby stosować wszystkie.
Nigdy nie można wykluczyć, że w górach spotka nas taki moment, kiedy będziemy potrzebować pomocy. Czekając na nią warto mieć plan działania. Plan jak przetrwać.
Występowanie ciągłej pokrywy śnieżnej na terenie górskim wiąże się z bezpośrednim niebezpieczeństwem schodzenia lawin. Wyróżniamy stopnie zagrożenia lawinowego, określające prawdopodobieństwo samoistnego i mechanicznego wyzwolenia lawiny.
Latem na najbardziej widokowych szlakach stoisz w kolejce. Na tych najtrudniejszych spotykasz ludzi kompletnie nieprzygotowanych, przerażonych charakterem przejścia. Dolinami ciągną tłumy. Kiedy to się stało?
Pomysł i realizacja budowy metalowych „schodów na Rysy” wzbudził wiele kontrowersji. Trudno znaleźć opinię, która broniłaby decyzji Słowaków. Spróbuję spojrzeć na tą sytuację z różnych perspektyw.
Strona 1 z 12