Zimowe obozy wędrowne po Tatrach

TERMINY:
21-24 marca (wtorek – piątek)

MAKSYMALNA ILOŚĆ OSÓB: 8

CENA: 600 zł/osoba

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

- Plecak min. 30 litrów (ze względu na noclegi w Kościelisku pakować będziemy się na tzw. jednodniówki, jednak do plecaka należy włożyć lawinowe abc, raki, ciepłe ubrania – musi być większy!)
- Solidne górskie obuwie, najlepiej buty zimowe – lub inne ciepłe, nieprzemakalne
- Ciepłe skarpety (kilka par)
- Getry / kalesony
- Spodnie (mogą być zwykłe trekkingowe, wtedy należy założyć pod nie getry! Proszę nie zabierać ocieplanych spodni!)
- Ciepłe koszulki termoaktywne
- Dwa ciepłe polary, ewentualnie kurtka puchowa (dodatkowo, nie zamiast polarów!)
- Ciepłe rękawice + cienkie rękawiczki od wiatru
- Czapka (przydatna jest także kominiarka)
- Nieprzemakalna i nieprzewiewna kurtka
- Kosmetyczna
- Ręcznik
- Mapa turystyczna obowiązkowo skala nie większa niż 1:27000
- Okulary lodowcowe (opcjonalnie, bardzo przydatne)
- Krem z filtrem
- Czołówka
- Kompas – o ile posiadasz, nie jest obowiązkiem
- Apteczka z podstawowymi lekami
- Odzież do spania

PLAN WYCIECZKI

UWAGA! Podane warianty będą realizowane w zależności od pogody, a w przypadku dobrej grupy oraz warunków (o tym decyduje przewodnik), to grupa będzie mogła zadecydować, który wariant będzie chciała zrealizować.

DZIEŃ 1

17:00 – Spotkanie w Kościelisku (miejsce noclegu podawane będzie przed wycieczką), zapoznanie, rozpakowanie.
18:30 – 21:00 – Zapoznanie ze sprzętem zimowym
21:00 – czas wolny

DZIEŃ 2

4:30 – zbiórka przed pensjonatem

WARIANT 1

Wycieczka zapoznawcza do Doliny Pięciu Stawów Polskich, praktyczne zapoznanie ze sprzętem, nauka hamowania czekanem, chodzenia w rakach, wiązanie raków, dobór czekana, lawinowe ABC itd. Wycieczka potrwa cały dzień.

WARIANT 2

Wycieczka zapoznawcza na Kasprowy Wierch, praktyczne zapoznanie ze sprzętem, nauka hamowania czekanem, chodzenia w rakach, wiązanie raków, dobór czekana, lawinowe ABC itd. Wycieczka potrwa cały dzień. W tym wariancie obligatoryjny jest zjazd kolejką (na koszt własny), aby nie tracić czasu.

Po powrocie do pensjonatu podsumowanie dnia i wyciąganie wniosków, planowanie wycieczki wysokogórskiej na podstawie mapy.

DZIEŃ 3

5:00 – zbiórka przed pensjonatem

Wycieczka na Czerwone Wierchy. Podejście od Doliny Kościeliskiej na Chudą Przełączkę, następnie na Ciemniak i zejście z Kopy Kondrackiej na Halę Kondratową, następnie do Kuźnic i powrót busem do Kościeliska.

Podczas tej wycieczki będziemy w terenie omawiać topografię oraz to czego nauczymy się wieczorem w pensjonacie. Jest to bardzo ciekawa wycieczka zimowa, która podczas dużej ilości śniegu zmienia swój wariant przejścia w porównaniu do szlaku letniego, ze względu na jego spore zagrożenie lawinowe w niektórych miejscach.

Po powrocie do pensjonatu dalej będziemy omawiać temat zimy w Tatrach.

DZIEŃ 4

5:00 – Zbiórka przed pensjonatem

WARIANT 1

Przejazd do Doliny Chochołowskiej, podejście do schroniska na Polanie Chochołowskiej, następnie wejście na Grzesia, Rakoń i Wołowiec. W terenie praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Powrót na Polanę Chochołowską i marsz do wylotu doliny, zakończenie obozu.

WARIANT 2

Przejazd do Doliny Chochołowskiej, podejście na Trzydniowiański Wierch, Kończysty Wierch i Starorobociański Wierch. W zależności od warunków powrót tą samą drogą lub zejście do Doliny Kościeliskiej.

Wariant ten jest bardziej niebezpieczny lawinowo, grupa może go wybrać dopiero wtedy, gdy przewodnik stwierdzi, że warunki są wystarczająco dobre, a grupa wystarczająco sprawna, aby go pokonać.

UWAGA! WAŻNE – Podczas obozu kolejność dni może być zmieniana w taki sposób, aby zrealizować cały plan. Dla przykładu: trzeci dzień jako jedyny ma być brzydki, wtedy w ten dzień zaplanujemy wycieczkę szkoleniową do Pięciu Stawów czy na Halę Gąsiennicową, bowiem pogoda nie ma tutaj tak dużego znaczenia, a na ładnym dzień zaplanujemy, długą i trudną wycieczkę wysokogórską. Zatem zastrzegamy sobie prawo do modyfikowania planu, oczywiście tylko na korzyść uczestników.

DODATKOWE UWAGI:

- Osoby, które nigdy nie były zimą w górach, nie muszą się martwić. To właśnie głównie dla Was jest ta oferta, dla osób które zaczynają chodzenie zimą po górach i chcą zacząć dobrze. Obozy są również przeznaczone dla osób, które już chodziły, ale nie czuły się wystarczająco bezpiecznie.

- Osoby o nieco słabszej kondycji powinny bezproblemowo dać sobie radę, wychodzimy na tyle wcześnie, że wrócimy przed zmrokiem. Prosimy jednak, jeżeli ktoś naprawdę uważa, że jego kondycja jest słaba o przygotowanie się do wycieczki.

- Przewodnik może modyfikować plan i zamieniać dni w zależności od pogody.

- Grupa ma możliwość wyboru wariantu wycieczki drugiego dnia dopiero po akceptacji przewodnika możliwości grupy oraz warunków atmosferycznych!

Cena obozu nie zawiera noclegów oraz wyżywienia. Przybliżony koszt noclegu będzie wynosił 45 za noc, co daje 135 zł za cały pobyt. Koszt wyżywienia jest zależy od indywidualnych potrzeb.

Zaloguj się, by skomentować