Wycieczka na Rysy

Zimowa wycieczka na najwyższy szczyt Polski to prawdziwe górskie wyzwanie, nawet dla doświadczonego turysty. Rysy latem to szczyt bardzo popularny, licznie odwiedzany przez turystów. Zimą zdobycie go wygląda jednak zupełnie inaczej. Wzrastają wymagania kondycyjne, zmienia się trasa przejścia, wymagane jest użycie sprzętu oraz wiedza lawinowa. Zagrożenie lawinowe na tej trasie rozpoczyna się już na podejściu na Czarny Staw, a kończy się na Rysach. Doświadczenie jest tutaj po prostu niezbędne.

 

Pod okiem doświadczonego Przewodnika Tatrzańskiego wyprawa ta będzie niezapomnianą przygodą, która zakończy się wspólnym zdobyciem dachu Polski!

 

Terminy: 

 

Luty 2018: 4

 

 

Cena: 499 zł/osoba

 

Cena zawiera opiekę uprawnionego Przewodnika Tatrzańskiego oraz cały niezbędny sprzęt. 

 

Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 7:00, a miejscem zbiórki jest Schronisko nad Morskim Okiem.

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

 

- Zobaczysz co tak naprawdę oznaczają góry zimą, że pojęcie szlaku turystycznego w przypadku dużej ilości śniegu całkowicie zmienia znaczenia.

 

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

 

Informacje dodatkowe o wycieczce:

 

Specjalnie dla naszych klientów zrobiliśmy specjalną skalę, dzięki której możesz ocenić czy powinieneś wybrać się na daną wycieczkę. 

Oceniamy: wymagania fizyczne, trudności techniczne oraz doświadczenie, które jest niezbędne na daną trasę.

 

Dla tej wycieczki została stworzona następująca ocena:

 

Trudności techniczne: Nieco trudno - wycieczka wymagająca użycia liny, przeznaczone dla osób sprawnych, ale doświadczenie wspinaczkowe NIE jest niezbędne.

 

Wymagana kondycja: Średniozaawansowany – przeszedłeś już kilka szlaków w tatrach i chcesz więcej. Wycieczka oznaczona jako „średniozaawansowany” przeznaczona jest dla osób, które posiadają dobrą formę i radzą sobie bez większych problemów w górskim terenie.

 

Poziom doświadczenia: Trudne szlaki – wycieczka wymaga doświadczenia na tatrzańskich szlakach, nawet tych łatwych, ważne abyś wiedział z czym to się je. Nie wymaga jednak doświadczenia wspinaczkowego. 

 

Co ze sobą zabrać:

 

• Plecak minimum 30 litrów

• Termos z ciepłym napojem

• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)

• Czapkę

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)

• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)

• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)

• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów

 

Dziękujemy, że jesteście z nami! Portal Tatrzański. 

Zaloguj się, by skomentować