Wycieczka na Czerwone Wierchy

Zimowe wejście na Czerwone Wierchy to wycieczka o niebywałej urodzie. Przepiękne widoki na Tatry Zachodnie oraz Wysokie w pełni rekompensują trudy wejścia. Cel, który jest bardzo popularny latem zmienia się nie do poznania zimą, nie chodzi tylko o śnieg i zimowe obejścia, ale przede wszystkim o samotność, której naprawdę można zaznać tam zimą. W Zakopanem ferie, tłumy ludzi – a na szczytach jaśniejąca biel.

 

Czerwone Wierchy to kultowa i bardzo popularna wycieczka w naszej ofercie. Jeżeli chcesz przeżyć świetną przygodę pod okiem wykwalifikowanego Przewodnika Tatrzańskiego, posmakować prawdziwej, tatrzańskiej zimy, to ta oferta jest dla Ciebie. Wycieczka przeznaczona jest dla osób początkujących.

 

Terminy:

 

Marzec 2018: 4

 

Cena: 199 zł/osoba (zawiera niezbędny sprzęt oraz opiekę Przewodnika)

 

Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 5:00, a miejscem zbiórki jest wylot Doliny Kościeliskiej.

 

Dlaczego warto wybrać się na tego typu wycieczkę?

 

- Zobaczysz co tak naprawdę oznaczają góry zimą, że pojęcie szlaku turystycznego w przypadku dużej ilości śniegu całkowicie zmienia znaczenia.

- Zapoznasz się z zagrożeniami zimowymi.

- Dowiesz się o ważnych elementach planowania zimowej wyprawy.

- Zapoznasz się z przepisami zimowego poruszania się po TPN

- Dowiesz się jaki sprzęt ze sobą zabrać na jaką wycieczkę i dlaczego jest to takie ważne

- I najważniejsze – przeżyjesz świetną przygodę pod okiem licencjonowanego fachowca :) Zachęcamy Cię do zadawania pytań, nie krępuj się tylko korzystaj z wyjazdu jak najwięcej!

 

Informacje dodatkowe o wycieczce:

 

Specjalnie dla naszych klientów zrobiliśmy specjalną skalę, dzięki której możesz ocenić czy powinieneś wybrać się na daną wycieczkę. Oceniamy: wymagania fizyczne, trudności techniczne oraz doświadczenie, które jest niezbędne na daną trasę.

 

Dla tej wycieczki została stworzona następująca ocena (niezależnie od wariantu, który wybierzesz):

 

Trudności techniczne: Łatwo - wycieczka wymaga niewielkiego doświadczenia górskiego, także dla osób bez doświadczenia, ale chociaż o przeciętnej/poprawnej sprawności

 

Wymagana kondycja: Początkujący – lekkie doświadczenie w górach, brak problemów z pokonywaniem przewyższeń. Wycieczki oznaczone jako „początkujący” przeznaczone są także dla sprawnych osób bez doświadczenia.

 

Poziom doświadczenia: Kilka razy w Tatrach – nawet niewielkie doświadczenie jest wskazane, jednak nie jest niezbędne. Jeżeli masz dobrą formę, poradzisz sobie.

 

Co ze sobą zabrać:

 

• Plecak minimum 30 litrów

• Termos z ciepłym napojem

• Rękawiczki (najlepiej nieprzemakalne)

• Czapkę

• Chustę 8w1 (może posłużyć jako dodatkowy szalik czy kominiarkę)

• Kijki trekkingowe (nie są niezbędne, ale naprawdę bardzo pomocne)

• Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, koszulkę termoaktywną, polar, kurtkę od wiatru, getry, spodnie)

• Ochraniacze na buty (tzw. stuptuty) – zabiegają wpadaniu śniegu do butów

• Czołówkę (jeżeli posiadasz, nie ma potrzeby kupowania na wycieczkę)

 

Dziękujemy, że jesteście z nami! Portal Tatrzański. 

Zaloguj się, by skomentować