Kursy Turystyki Zimowej II stopnia

Kurs Turystyki Zimowej II stopnia (zaawansowany) dedykowany jest osobom, które posiadają już pierwsze szlify i chcą zarówno powtórzyć wiedzę, jak i rozwinąć swoje umiejętność. Kurs to idealna okazja do tego, bowiem na początku powtarzany jest materiał z kursu podstawowego, a przez kolejne dni szlifowane są nowe umiejętności, z dużym naciskiem na wspinanie w terenie lodowym czy mixtowym.

Kurs odbywa się nad Morskim Okiem, bowiem to tam mamy warunki najbardziej zbliżone do tych alpejskich. Strome stoki, przepiękne ściany – pozwolą każdemu odpowiednio doszlifować umiejętności. Kurs II stopnia prowadzić będzie dla Was wybitny himalaista Ryszard Gajewski, pierwszy zimowy zdobywca Manaslu! Pod takim okiem z pewnością podniesiesz swoje umiejętności.

 

Terminy:

 

9-11.02.2018

 

Cena: 999 zł

 

Maksymalna ilość osób: 5

 

Cena nie zawiera noclegu. Mamy zarezerwowany dla Was kameralny pokój w nowej części schroniska (nocleg z pościelą), koszt dwóch noclegów to 100 zł/os, dlatego całkowity koszt kursu, który należy uiścić przed rozpoczęciem to 1099 złotych. Na miejscu nie ma możliwości opłacenia noclegu. Nocleg opłacany jest wraz z drugą ratą, zaliczka na kurs wynosi 400 zł, płatna do 3 dni roboczych od zapisu.

 

Cena zawiera wszelki niezbędny sprzęt oraz szkolenie pod opieką wybitnego himalaisty, przewodnika IVBV oraz ratownika TOPR – Ryszarda Gajewskiego.

 

Dlaczego warto wybrać się na kurs:

 

- Zdobędziesz niezbędne doświadczenie pod okiem jednego z najlepszych himalaistów.

- Powtórzysz wszystko to, co już umiesz pod fachowym okiem. Przypominamy że kurs przeznaczony jest dla osób zaawansowanych, posiadających właśnie doświadczenie lub dla tych, którzy ukończyli kurs podstawowy.

- Rozwiniesz swoje umiejętności wspinaczkowe, kurs duży nacisk kładzie na wspinanie

- Odświeżysz tak niezbędną wiedzę lawinową

- Powtórzysz budowanie stanowisk oraz węzły 

- Przeżyjesz po prostu fantastyczną przygodę!

 

Co ze sobą zabrać:

 

- Plecak minimum 30 litrów 

- Termos

- Rękawiczki (dwie pary, w tym nieprzemakalne)

- Czapkę (najlepiej dwie)

- Chustę 8w1

- Kije trekkingowe

- Zimowy ubiór górski (buty trekkingowe, ciepłe skarpety, ciepłą koszulkę, polar, kurtkę od wiatru, kurtkę puchową, getry, spodnie – bielizna razy kilka sztuk)

- Stuptuty (ochraniacze śniegowe)

- Czołówkę

- Ogrzewacze do rąk

- Gotówkę (w schronisku jest bankomat, ale czasem nie działa)

 

Plan Kursu:

 

Dzień 1:

 

8:00 zbiórka w schronisku nad Morskim Okiem

 

Pierwszego dnia kursu odbywa się powtórka nabytych już umiejętności, tzn. raki, czekan, lawinowe abc, stanowiska, węzły itd. Będzie to bardzo intensywny dzień, który będzie zarówno powtórką, jak i wstępem do dalszej części.

 

Dzień 2 oraz 3

 

Te dni spędzimy głównie na wspinaniu i doszkoleniu poruszania się w trudnym terenie skalnym, lodowym czy mixtowym. Zaczniemy na łatwych trasach i będziemy podnosić stopień trudności aż do oporu. Kurs ma wyszkolić Was w takim zakresie, abyście znali podstawy wspinania i poruszania się podczas zimowej wspinaczki. Na to będą poświęcone dwa dni, które dodatkowo wypełnione będą licznymi operacjami sprzętowymi itd.

 

Kurs II stopnia przygotuje Was odpowiednio do samodzielnego poruszania się w terenie wysokogórskim. 

 

Dziękujemy, że jesteście z nami! Portal Tatrzański. 

Zaloguj się, by skomentować