Kurs Wspinaczki Skalnej

TERMINY:

4-7 sierpnia (piątek - poniedziałek)

18-21 sierpnia (piątek - poniedziałek)
24-27 sierpnia (czwartek - niedziela)

1-4 września (piątek - poniedziałek)
8-11 września (piątek - poniedziałek)

CENA: 450 zł/osoba

OPIS KURSU:

Chodzisz po Tatrach? Zawsze imponowali Ci wspinacze zdobywający niedostępne dla turystów ściany? A może po prostu chodzisz na ściankę wspinaczkową i chciałbyś spróbować swoich sił na łonie natury? Wybierz się z nami na Kurs Wspinaczki Skalnej, a pod okiem Instruktora nauczymy Cię bezpiecznej wspinaczki skalnej, tak abyś potem mógł samodzielnie, bez zbędnych obaw wybrać się w swoją wymarzoną, jurajską skałę!

Podczas czterodniowego kursu zapoznasz się z podstawowym sprzętem wspinaczkowym oraz nauczysz się go bezpiecznie i prawidłowo używać. Nauczymy Cię jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych oraz jak się wspinać! To będą bardzo intensywne dni, zajęcia trwają cały dzień, a praktykę w chwilach odpoczynku przeplata teoria.

Jaki jest cel kursu? Zależy nam, abyś stał się całkowicie samodzielnym wspinaczem, dlatego kurs nastawiony jest na Twoje umiejętności - bezpieczeństwo to podstawa!

Cena nie zawiera noclegów oraz wyżywienia

Nocujemy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, na granicy Będkowic oraz Bębła w przepięknej okolicy Doliny Będkowskiej, w odległości 15 km od Krakowa. Naszą bazą noclegową jest pensjonat Tarlagowy Bór - klimatyczna, kameralna agroturystyka w której będzie można wypocząć w ciszy oraz zintegrować się z resztą grupy przy ognisku czy zabawie na tyrolce.

Nocleg płatny na miejscu: 35 zł / os. za noc.

Ilość osób na instruktora: 4 (stawiamy na małe grupy, abyś jak najwięcej się nauczył!)

Miejsca, w których będą odbywały się zajęcia: Dolinki Podkrakowskie (Kobylańska, Bolechowicka, Będkowska), Ostańce Jerzmanowickie. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych instruktor może zdecydować o przeniesieniu zajęć na sztuczną ściankę wspinaczkową).

PROGRAM KURSU:

Dzień 1

- Spotkanie o 9 rano w bazie noclegowej
- Rozdanie sprzętu wspinaczkowego na czas trwania kursu
- Wyjazd w skały
- Nauka asekuracji, wspinaczki na wędkę
- Podstawowe zagadnięcia dotyczące wspinaczki skalnej
- Powrót do bazy noclegowej

Dzień 2

- Spotkanie o 9 rano w bazie noclegowej
- Tego dnia nauczysz się nowych węzłów, będziesz je wiązał aż do skutku! Nauczymy się także wspinania oraz asekuracji na prowadzeniu. Bardzo ważnym etapem tego dnia będzie także nauka samodzielnego przewiązywania się przez stanowisko.

Dzień 3

- Spotkanie o 9 rano w bazie noclegowej
- Tego dnia poznasz tajniki wspinania wielowyciągowego, czyli takiego jak w górach! Co to znaczy? Wspinanie wielowyciągowe to takie, gdy musimy się wspinać drogą dłuższą od naszej liny.

Dzień 4

- Spotkanie o 9 w bazie noclegowej
- Tego dnia będziemy szlifowali zdobytą już wiedzę oraz przećwiczymy sytuacje awarynje, tak aby nic nie zaskoczyło Was w skałach.

UWAGA! Zapewniamy naszym kursantom cały niezbędny, atestowany sprzęt wspinaczkowy (również buty wspinaczkowe).

Po kursie otrzymasz od nas materiały dydaktyczne do pobrania oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Co ze sobą zabrać?

- Plecak 30-45 l
- Kurtkę od deszczu
- Polar/kurtkę puchową
- Zeszyt, długopis
- Koszulki z krótkim rękawem
- Spodnie do wspinania
- Parasol
- Krem przeciwsłoneczny

PRZECZYTAJ!

Program kursu może być zmieniany i dostosowywany do aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Cena zawiera: cztery dni intesywnego wspinania i nauki, cały niezbędny sprzęt, opiekę instruktora, materiały dydatktyczne do pobrania, zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Cena nie zawiera: dojazdu, noclegu, wyżywienia, ubezpieczenia NNW.

Zaloguj się, by skomentować