Dni Tatrzańskie: 19-21 maja 2017 r.

Dni Tatrzańskie to wydarzenie skierowane do miłośników Tatr, którzy chcą poznać inne osoby, zakochane w tym pięknym miejscu, jakim niewątpliwie są Tatry. Poznanie nowych ludzi to oczywiście wielka zaleta, ale na tym nie kończymy. Dni Tatrzańskie to także możliwość poszerzenia swojej wiedzy górskiej poprzez prelekcje prowadzone przez doświadczonych ratowników TOPR. Tematem prelekcji będzie przygotowanie się do wycieczki oraz zagrożenia turystyki letniej (np. jak zachować się w trakcie burzy). Poza tym każdy uczestnik dostanie dużą dawkę wiedzy o tym jak wygląda droga z Tatr do Himalajów, jakie etapy trzeba przejść, aby zostać himalaistą. Oczywiście na pensjonacie nie kończymy! W programie są także dwie wycieczki z Przewodnikami Tatrzańskimi, pierwszego dnia nad Czarny Staw Gąsienicowy, a drugiego na Nosal i Wielki Kopieniec. W trakcie wycieczki zostaną poruszone tematy historyczne, przyrodnicze oraz topograficzne - warto także zadawać pytania! To wszystko zostanie zwieńczone konkursem z nagrodami oraz integracją!

Ilość miejsc: 50

Cena: 299 zł (zawiera: dwa noclegi, cztery posiłki, dwie wycieczki terenowe, prelekcje, udział w konkursie)

Miejsce noclegu: Trzygwiazdkowy Pensjonat Dawidek, ul. Pardałówka 23 (www.dawidek.pl)

UWAGA! Przy dokonywaniu zapisów prosimy o podanie preferencji odnośnie ilości osób w pokoju, w którym chcieliby Państwo spać. Postaramy się uwzględnić każdą prośbę, jednak zastrzegamy sobie prawo zmian.

Nasi Prelegenci:

Ryszard Gajewski - wybitny himalaista, dokonał pierwszego wejścia zimowego na Manaslu (8156 m n.p.m) wraz z Maciejem Berbeką, był uczestnikiem wyprawy, która jako pierwsza stanęła zimą na Mount Evereście (rok 1980). Wspinał się z Jerzym Kukuczką, z którym wytyczył nową drogę na południowej ścianie Mount Everest (wysokość ok. 8200 m n.p.m, trudność V). Poza tym jako pierwszy wszedł na Ngadi Chuli (7871 m.n.p.m) oraz zdobył Czo Oju (8201 m.n.p.m). Ryszard Gajewski jest także ratownikiem TOPR oraz międzynarodowym przewodnikiem IVBV. Cały czas aktywnie organizuje wyjazdy wysokogórskie.

Roman Szadkowski - Starszy instruktor ratownictwa tatrzańskiego TOPR, instruktor narciarstwa zjazdowego oraz przewodnik tatrzański I klasy. Wybitny fachowiec, który od ponad czterdziestu lat udziela pomocy tatrzańskim turystom. Przysięgę złożył 16 października 1973 roku. Cały czas aktywnie prowadzi wycieczki zarówno szlakowe jak i wspinaczkowe w Tatrach, a także rozliczne prelekcje i wykłady.

Wycieczki terenowe będą prowadzili doświadczeni przewodnicy tatrzańscy: Bartosz Zwijacz-Kozica (także ratownik TOPR) oraz Marcin Rajczak.

Plan Dni Tatrzańskich:

Piątek (19.05.):

17:00 Meldunek w Pensjonacie Dawidek
18:00 Obiadokolacja
19:00-21:00 Otwarcie Dni Tatrzańskich - prezentacja powitalna, konkurs z nagrodami.
21:00 Integracja

Sobota (20.05.):

7:30 Śniadanie
8:45 Zbiórka przed pensonatem
9:00 - 16:00 Wycieczka z przewodnikiem tatrzańskim nad Czarny Staw Gąsienicowy
17:00 Obiadokolacja
19:00 - 20:00 Prelekcja Romana Szadkowskiego pt. “Przygotowanie do letniej turystyki wysokogórskiej oraz zagrożenia z nią związane”
20:30 - 21:30 Prelekcja Ryszarda Gajewskiego pt. “Droga z Tatr w Himalaje”
21:30 Integracja

Niedziela (21.05.):

7:30 Śniadanie
8:45 Zbiórka przed pensjonatem
9:00 Wycieczka z przewodnikiem tatrzańskim na Nosal i Wielki Kopieniec
16:00 Zakończenie Dni Tatrzańskich

Zaloguj się, by skomentować