II Dni Tatrzańskie: 20-22 października 2017 r.

Dni Tatrzańskie to wydarzenie skierowane do miłośników gór, którzy chcą poznać inne osoby, które także zakochały się w tym pięknym miejscu, jakim niewątpliwie są Tatry. Poznanie nowych ludzi to oczywiście wielka zaleta, ale na tym nie kończymy! Dni Tatrzańskie to także możliwość poszerzenia swojej wiedzy górskiej poprzez prelekcje prowadzone przez wybitnych fachowców. Tematem prelekcji będzie przygotowanie się do wycieczki oraz zagrożenia turystyki zimowej (np. zagrożenie lawinowe). Poza tym każdy uczestnik dostanie dużą dawkę wiedzy o prawdziwym Himalaizmie, którą będzie przekazywał nie byle kto, a sam Krzysztof Wielicki, który jako pierwszy człowiek zimą zdobył m.in. Mount Everest! Oczywiście na pensjonacie nie kończymy! W programie są także dwie wycieczki z Przewodnikami Tatrzańskimi, pierwszego dnia na Halę Gąsienicową, gdzie chętni będą mogli pójść dalej z Przewodnikiem nad Czarny Staw lub Kasprowy Wierch. Drugiego dnia zaś na Sarnią Skałę. W trakcie wycieczki zostaną poruszone tematy historyczne, przyrodnicze oraz topograficzne - warto także zadawać pytania! To wszystko zostanie zwieńczone integracją!

Cena: 359 zł (zawiera: dwa noclegi, cztery posiłki, dwie wycieczki terenowe, prelekcje) + 20 złotych za obiad w dniu wyjazdu (opcja nie jest obowiązkowa – do wyboru w formularzu podczas zapisu)

Cena nie zawiera integracji oraz dodatkowych ubezpieczeń.

Miejsce noclegu: Trzygwiazdkowy Pensjonat Dawidek, ul. Pardałówka 23. 

Pensjonat można sprawdzić na stronie: www.dawidek.pl

UWAGA: przy dokonywaniu zapisów prosimy o podanie preferencji odnośnie pokoju w jakim chcieliby Państwo spać. Postaramy się uwzględnić każdą prośbę, jednak zastrzegamy sobie prawo zmian.

Nasi Prelegenci:

Krzysztof Wielicki – jeden z najwybitniejszych himalaistów w historii. Jest piątym z kolei człowiekiem, który zdobył wszystkie ośmiotysięczniki oraz pierwszym człowiekiem, który wszedł na ośmiotysięcznik zimą. Nie był to jednak zwykły ośmiotysięcznik, a od razu najwyższa góra świata – Mount Everest (8848 m.n.p.m). Ten wielki sukces został osiągnięty 17 lutego 1980 roku. Krzysztof Wielicki stanął także jako pierwszy człowiek zimą na Lhotse (8511 m.n.p.m) oraz Kanczendzondze (8598 m.n.p.m). Na ten pierwszy szczyt wszedł solo oraz w gorsecie ortopedycznym. Wspinał się w Himalajach z innymi wybitnymi postaciami oraz wielokrotnie samotnie. Swoją drogę zdobywania wszystkich ośmiotysięczników zakończył w roku 1996 wchodząc na Nanga Parbat, oczywiście samotnie. 

Adam Marasek – wybitny fachowiec, jedna z najbardziej znanych postaci TOPR, która od ponad czterdziestu lat udziela pomocy tatrzańskim turystom. Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV (cały czas aktywnie prowadzący wycieczki), wspinacz oraz prawdziwy człowiek gór. 

Wycieczki terenowe będą prowadzili doświadczeni Przewodnicy Tatrzańscy: Daniel Kędra (Sarnia Skała), Marcin Rajczak (Kuźnice -> Hala Gąsienicowa -> Czarny Staw Gąsienicowy) oraz Mariusz Grefkowicz (Hala Gąsienicowa -> Kasprowy). 

Plan Dni Tatrzańskich:

Piątek (20.10):

17:00 Meldunek w Pensjonacie Dawidek (przy meldunku każdy otrzyma program Dni Tatrzańskich)

18:00 Obiadokolacja

19:00 – 19:30 Otwarcie Dni Tatrzańskich - prezentacja powitalna.

19:45 – 21:15 Prelekcja Adama Maraska pt. „Zimowe zagrożenia gór” 

21:15 Integracja, potańcówka. 

Sobota:

7:00 Śniadanie

8:00 Zbiórka przed Pensjonatem Dawidek

9:00 – 17:00 Wycieczka z Przewodnikiem Tatrzańskim nad Czarny Staw Gąsienicowy lub Kasprowy Wierch

18:00 Obiadokolacja

19:30 – 21:00 Prelekcja Krzysztofa Wielickiego pt. „Moje Himalaje”

21:15 Ognisko oraz integracja 

Niedziela

8:00 Śniadanie

8:45 Spotkanie przed pensjonatem

9:00 Wycieczka z Przewodnikiem Tatrzańskim na Sarnią Skałę

16:00 Zakończenie Dni Tatrzańskich 2017 (opcjonalnie dla chętnych obiadokolacja)

Preferencje odnośnie przydziału pokoi prosimy wpisywać w polu "Uwagi" w formularzu rejestracyjnym. Postaramy się w miarę możliwości pensjonatu je spełnić.

Zaloguj się, by skomentować