III Dni Tatrzańskie: 25-27 maja 2018 r.

III Dni Tatrzańskie już czekają na Twoje przybycie! Najprawdopodobniej najlepsza impreza tatrzańska w Polsce! Tym razem zapraszamy Was w dniach 25-27 maja 2018 roku do Zakopanego, gdzie czekać będą na Was, jak zawsze, najlepsze atrakcje! Program III edycji został znacząco wzbogacony, to będą naprawdę niezapomniane Dni Tatrzańskie! Nie możesz tego przegapić!

Majowe Dni Tatrzańskie, które inaugurują sezon letni stają się powoli tradycją dla tatrzańskich turystów. Na naszej imprezie poznasz świetnych ludzi, którzy tak jak Ty kochają Tatry, jednak to oczywiście nie koniec atrakcji! Przede wszystkim wysłuchasz dwóch bardzo interesujących prelekcji! Naszymi gośćmi tym razem będą: Ryszard Pawłowski (wybitny himalaista, jako jedyny Polak wszedł pięć razy na Mount Everest, wspinał się z Jerzym Kukuczką oraz zdobył jedenaście ośmiotysięczników w tym K2) oraz Edward Wlazło (najważniejsza osoba Straży Parku, jej Komendant we własnej osobie, który opowie Wam o przepisach obowiązujących w TPN, najczęstszych wykroczeniach i odpowie na nurtujące Was pytania). Wybierzecie się na dwie wycieczki z Przewodnikami Tatrzańskimi (na obie udamy się autokarem). A co czeka Was na miejscu? Poza prelekcjami zrobimy ognisko lub grilla (wszystko zależy od pogody) oraz imprezę z prawdziwą kapelą góralską! Czekają na Was tańce do samego rana, ale ostrożnie, bo potem wzywają góry! Na pewno integracji i atrakcji nie zabraknie, nie może zabraknąć tam także Was! Pełny program znajduje się poniżej!

Cena: 359 zł

Termin: 25-27 maja 2018 roku

Miejsce noclegu: Dom Wycieczkowy Teresa, ul. Harenda 27a (tuż obok wyciągu narciarskiego, www.teresa-zakopane.pl)

Program III Dni Tatrzańskich:

25.05.2018:

Meldunek od godziny 14:00 do godziny 17:30 (w pokojach znajdą Państwo program III Dni Tatrzańskich oraz słodki poczęstunek)

18:00 – obiadokolacja

19:00 – rozpoczęcie III Dni Tatrzańskich

19:30 – 21:00 – Prelekcja Edwarda Wlazło, Komendanta Straży Parku na temat przepisów obowiązujących w TPN oraz najczęstszych wykroczeń turystów. Pan Komendant odpowie także na Wasze pytania.

21:30 – ognisko/grill (w zależności od pogody), tańce i integracja do oporu!

26.05.2018:

7:00 – śniadanie

8:00 – zbiórka przed pensjonatem i wyjazd autokarem na wycieczkę. Celem tego dnia będzie Gęsia Szyja oraz Rusinowa Polana. W zależności od liczby uczestników podzielimy się na dwie lub trzy grupy, które ruszą odpowiednio z Zazadniej, Palenicy Białczańskiej oraz Wierch Porońca (w przypadku trzeciej grupy). Grupy startujące z Zazadniej oraz Wierch Porońca kończą wycieczkę na Palenicy Białczańskiej, a grupa startująca z Palenicy na Zazadniej. Całość powinna zająć około 6-7h.

18:00 – obiadokolacja

19:00 – spotkanie w sali wykładowej, krótkie podsumowanie dnia oraz informacje odnośnie dalszych planów III Dni Tatrzańskich

19:30 – 21:00 – Prelekcja Ryszarda Pawłowskiego pt. „Smak Gór”

21:30 – Impreza z Kapelą Góralską! (kapela będzie grała przez około 3-4 godziny)

Głównym gościem III Dni Tatrzańskich będzie wybitny Himalaista i wciąż aktywny wspinacz Ryszard Pawłowski. Zdobył 11 z 14 ośmiotysięczników w tym jako jedyny Polak stanął pięć razy na Mount Everest. Wspinał się z Jerzym Kukuczką, Piotrem Pustelnikiem czy Krzysztofem Wielickim – czyli ze śmietanką, nie tylko polskiego, ale światowego himalaizmu! Ryszard Pawłowski poza wybitnymi osiągnięciami himalajskimi oraz wspinaczkowymi (zrobił wiele trudnych dróg na całym świecie) wprowadza także turystów na góry całego świata. Był m.in. 33 razy na dachu Ameryki Południowej (Aconcagua 6962 m n.p.m.), 9 razy na dachu Ameryki Północnej (McKinley 6194 m n.p.m.) czy 35 razy na Island Peak (6169 m n.p.m.).

27.05.2018

7:30 – Śniadanie

8:15 – zbiórka na sali wykładowej

9:00 – zbiórka przed pensjonatem i wyjście w góry z Przewodnikami Tatrzańskimi. Tego dnia udamy się autokarami do Doliny Kościeliskiej, którą zwiedzimy bardzo szczegółowo wraz ze Smreczyńskim Stawem. Tym razem podzielimy się na dwie grupy.

16:00 – pożegnanie z III Dniami Tatrzańskimi 

Do dyspozycji uczestników III Dni Tatrzańskich będzie prawdziwy, drewniany szałas góralski – to właśnie tam odbywać się będą wszelkie atrakcje dostępne na miejscu, tj. rozpoczęcie Dni Tatrzańskich, integracje, prelekcje, impreza z Kapelą Góralską oraz zakończenie III Dni Tatrzańskich. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy będzie mógł wyspać się wedle uznania lub bawić do białego rana bez przeszkadzania innym uczestnikom. Szałas znajduje się dosłownie kilka metrów od wejścia do Pensjonatu. Na miejscu znajdują się także inne atrakcje, np. stół bilardowy, stół do tenisa czy plac zabaw dla dzieci. Każdy uczestnik wyjazdu ma także do dyspozycji duży, bezpłatny parking dla samochodów.

Zapraszamy na III Dni Tatrzańskie! Do zobaczenia w maju!

Zaloguj się, by skomentować