Na Kasprowy bez kolejki!

środa, 04 grudzień 2013 14:29

Nie tylko bilety, ale także skipassy dla narciarzy od nowego sezonu będą dostępne przez Internet. Dla narciarzy mają także zostać wydzielone specjalne bramki wejściowe. PKG twierdzi, że przyczyni się to do likwidacji słynnych już „kolejek do kolejki”.

Nowy system rezerwacji biletów dla narciarzy będzie bardzo prosty i wygodny. Na stronie www.pkl.pl będzie istniała możliwość zamówienia specjalnej karty, na którą każdorazowo ładowane będą dane uprawniające do przejścia przez bramki. Jej koszt to 15 zł - będzie można otrzymać ją przesyłką kurierską lub odebrać na miejscu, w Zakopanem - w Kuźnicach lub na Krupówkach. Jak zapewniają właściciele kolejki, karta będzie ważna przez kilka lat, a technologia którą zastosowano przy jej projektowaniu, umożliwiać będzie doładowania przez Internet. Dzięki temu w Kuźnicach będziemy mogli zjawić się już z wejściówką w ręku.

 

Nowością jest także karnet całodzienny, działający na całym obszarze ośrodka narciarskiego na Kasprowym Wierchu, który teraz będzie traktowany jako kompleks sportowy, na wzór tych znanych z Alp. Oznacza to, że doładowanie za 135 zł pozwoli korzystać przez cały dzień, wielokrotnie, nie tylko z kolei linowej, ale także z wyciągów w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej. Chyba najcenniejsze w takim rozwiązaniu jest to, że będzie można wiele razy zjeżdżać z Kasprowego do samych Kuźnic i wracać kolejką bez narażania się na dodatkowe koszty.

 

PKG obiecuje także priorytet przy wejściu do kolejki dla narciarzy, a także "elastyczne reagowanie" w przypadku zmieniających się warunków pogodowych, np. przy zamknięciu któregoś z wyciągów z powodu wiatru.

 

Przypominamy także, iż ci, którzy nie jeżdżą na nartach, a chcą po prostu wjechać na szczyt, mogą już teraz na stronie www.pkl.pl zamawiać przez Internet bilety z rezerwacją miejsca w wagoniku na konkretną godzinę, co umożliwia ominięcie kolejki.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Małgorzata Tomik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować