Zagrożenie lawinowe w Tatrach!

poniedziałek, 25 listopad 2013 13:01

Uwaga! Wydaje się, że zima na dobre zagościła w Tatrach! Po wczorajszych intensywnych opadach śniegu mamy pierwsze komunikaty o zagrożeniu lawinowym!

Dziś rano TOPR opublikował komunikat lawinowy, ogłaszając od razu drugi stopień zagrożenia lawinowego. Nieco bardziej umiarkowani w ocenie sytuacji są Słowacy: na terenie TANAP obowiązuje „jedynka”. Warunki są typowo zimowe. 10 cm śniegu leży już w samym Zakopanem. Im wyżej w góry, tym pokrywa śnieżna większa. W Zakopanem obecnie odnotowuje się temperaturę -5 st. C, a na Kasprowy Wierchu jest aktualnie aż 11 kresek poniżej zera. Wieje bardzo silny wiatr.

 

Trudne warunki panują także na drogach. Zakopianka na końcowym odcinku znajduje się pod śniegiem. Służby drogowe pracują nad poprawą jakości jazdy, póki co jednak samochody poruszają się z niewielką prędkością. Koniec opadów jutro w godzinach popołudniowych, jednakże ujemne temperatury utrzymają się także przez następne dni.

 

Na naszym portalu od dziś można na bieżąco sprawdzać aktualny stopień zagrożenia lawinowego. Pełna informacja pogodowa pod tym linkiem.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
2.00
1
Zaloguj się, by skomentować