Pogoda na weekend 11-13 października

piątek, 11 październik 2013 14:04

Przed nami kolejny przyjemny, jesienny weekend. Będzie trochę chmur i wiatru, ale generalnie pogoda powinna być odpowiednia do wypraw w góry, które kuszą o tej porze tysiącem kolorów.

Aktualnie mamy temperaturę 15 st. C w Zakopanem i 8 st. C na Kasprowym Wierchu, czyli – jak na tą porę roku – ciepło. Wieje dosyć silny wiatr – ze średnią prędkością 4 m/s – a w porywach wielokrotnie więcej. Sporo chmur – w ciągu dnia pokrywać one będą od 50 do nawet 90% nieba. W nocy bez przymrozków, nawet wysoko w górach.

W sobotę więcej słońca, zwłaszcza popołudniu. Temperatura wyniesie od 16 st. C w dolinach, do 8 st. C na graniach. Najcieplej koło godziny 14. Wiatr południowy powieje z prędkością ok. 3 m/s. Zachmurzenie przez cały dzień na poziomie 30-40% nieba. Stosunkowo ciepła noc – 12 st. w Zakopanem, nawet 6 st. C na Kasprowym.

Niedziela bardzo podobna. Pochmurny poranek i w miarę upływu dnia coraz lepiej. Najcieplej również około godziny 14 – 9 st. C na wysokości 1000 m i 16 st. C 1000 m wyżej. Wiatr także w tym dniu powieje z południa, z podobną prędkością jak w sobotę. Przez cały weekend nie powinna spać ani kropla deszczu.

Pamiętajmy wybierając się w góry, że w miejscach zacienionych mogą występować oblodzenia i niewielkie ilości śniegu. Nie zapominajmy również, że dzień jest coraz krótszy – w ten weekend wschód słońca ok. godz. 7, zachód o 18.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować