Wypadki z udziałem... niedźwiedzi

wtorek, 08 październik 2013 14:14

W ciągu ostatnich dwóch tygodni po słowackiej stronie Tatr miały miejsca aż dwa wypadki samochodowe z udziałem niedźwiedzi.

Pierwszy z nich miał miejsce w okolicach wioski Hybie, w powiecie Liptowski Mikułasz. Młody samiec dostał się na drogę w miejscu, gdzie znajdują się barierki odgradzające jezdnię i nie mógł się wydostać. W końcu został potrącony przez samochód, który w wyniku wypadku uległ poważnym zniszczeniom, jednakże kierującym pojazdem nic się nie stało. Ciężko ranny został natomiast niedźwiedź, szanse na przeżycie określano jako bliskie zeru, w związku z czym zdecydowano o uśpieniu zwierzęcia.

 

Drugi wypadek miał miejsce w Tatrzańskiej Łomnicy, w pobliżu stacji kolei linowej. W godzinach wieczornych, w zeszły czwartek, niedźwiedzica zapuściła się z młodym aż w rejony zamieszkane przez ludzi, przechadzając się po drodze jezdnej. Na jednym z zakrętów w niedźwiedzie wjechał samochód. Najbardziej ucierpiało młode, które w wyniku uderzenia stoczyło się ze stromego zbocza. Pracownicy parku przy pomocy psów namierzyli ranne zwierzęta. Na razie nie zdecydowano o uśpieniu, ale brana jest pod uwagę taka możliwość, gdyż poważne obrażenia mogą sprawić, że niedźwiedzie nie przetrwają nadciągającej zimy, okropnie się przy tym męcząc.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Magda Damps

Oceń ten artykuł
0.00
0

1 komentarz

  • gość czwartek, 10 październik 2013 10:41 napisane przez gość

    Biedactwa :(

Zaloguj się, by skomentować