Via ferrata nie w tym roku

poniedziałek, 07 październik 2013 16:24

Jedni się tego spodziewali, inni wierzyli do końca. Fakty jednak są następujące: otwarcie pierwszej w Tatrach via ferraty zostało przełożone na przyszły rok.

Pierwsze informacje mówiły, iż żelazna droga dostępna dla turystów będzie już w lipcu. Sprawa utknęła jednak w słowackich urzędach. Teraz sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej. Choć wszystko wydawało się już być postanowione, po drugiej stronieTatr rozgorzała dyskusja na temat lokalizacji ścieżki. Przypominamy, że według zamysłu autorów miała ona prowadzić z Lodowej Przełęczy przez Mały Lodowy Szczyt na Czerwoną Ławkę. Teraz Słowacy lakonicznie poinformowali, że rozważane są także opcje alternatywne.

 

Zapewniają oni jednak, że nie ma zagrożenia, iż pomysł zostanie porzucony. Lokalne władze ponoć zarezerwowały już na poczet prac budowlanych 30000 euro.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0

5 komentarzy

 • Gilo poniedziałek, 14 październik 2013 15:41 napisane przez Gilo

  Lepiej żeby Orlej Perci nie ferratowali, bo ta trasa jest za łatwa na via ferratę i mało kto tam będzie z asekuracją łaził ... a bez łańcucha to tam nie jeden spadnie

 • Cyk środa, 09 październik 2013 19:03 napisane przez Cyk

  Również jestem przeciwny budowaniu ferraty.

 • AliSiostraKasia poniedziałek, 07 październik 2013 21:25 napisane przez AliSiostraKasia

  No i kiedy Orla Perć będzie"zaferratowana", żeby ludzie przestali spadać, tylko mogli bezpiecznie cieszyć się wspinaczką? Łańcuchy to przedpotopowy pomysł co pamięta chyba jeszcze Chałubińskiego i Sabałę, nie na miarę XXI wieku....

 • ala poniedziałek, 07 październik 2013 21:21 napisane przez ala

  wspaniały pomysł, kiedy więcej ?

 • Jacek poniedziałek, 07 październik 2013 18:11 napisane przez Jacek

  no i dobrze. dla mnie mogą jej wogóle nie budować.

Zaloguj się, by skomentować