Pogoda na weekend 4-6 października

piątek, 04 październik 2013 15:45

Zapowiada się ciepły – jak na jesień – i pogodny weekend w Tatrach. Idealne warunki do górskich wycieczek.

Dzisiaj jeszcze jest stosunkowo zimno. Aktualnie 6 st. C w dolinach i 0 st. C na graniach. W miarę upływu czasu temperatura będzie spadać, aż koło godziny 20 osiągnie 0 st. C w Zakopanem i -6 st. C na Kasprowym Wierchu. Przez cały dzień praktycznie bezwietrznie, bez zachmurzenia.

Sobota piękna i słoneczna. Niska temperatura utrzyma się do około 9 rano, a potem już zdecydowanie cieplej – około godziny 14 – 11 st. C na wysokości 1000 m i 4 st. C 1000 m wyżej. Odwiedzających Tatry turystów przywita niemal całkowicie czyste niebo. Nie powinno także mocno wiać – średnia prędkość w granicach 2 m/s.

Niedziela jeszcze cieplejsza, choć pojawią się chmury, które przesłonią około 1/3 powierzchni nieba. Maksymalna temperatura znów koło godziny 14 – 13 st. C w Zakopanem, 7 st. C na Kasprowym Wierchu. Wiatr około 1 m/s. Przez cały weekend nie spadnie ani kropla deszczu.

Pamiętajmy, że dzień jest coraz krótszy. Wschód słońca aktualnie ma miejsce około godziny 6:45, a zachód o 18:15. Weźmy to pod uwagę, planując wycieczki górskie.

Nie zapominajmy również, że powyżej 2200 m po ostatnich opadach wciąż leży śnieg, a w miejscach zacienionych – nawet niżej – występują oblodzenia. Zalecamy zachowanie ostrożności.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować