Pogoda na weekend 13-15 września

piątek, 13 wrzesień 2013 08:54

Nadchodzący weekend w Tatrach nie zapowiada się dobrze. Jest już bardzo zimno, w nocy temperatury oscylują w okolicach zera – niedawno spadł śnieg.

Aktualnie w Tatrach deszczowa pogoda. Temperatura wynosi od 11 st. C w Zakopanem do 4 st. na Kasprowym Wierchu. Chmury idą bardzo nisko. W ciągu dnia będzie podobnie. Największe opady spodziewane są między godziną 14 a 16. Wieczór powinien być bezdeszczowy, co nie zmienia faktu, że warunki na szlakach pogorszą się.

Ponownie zacznie padać w nocy. Temperatura na Kasprowym osiągnie zero. Od godziny 5 rano do aż do wieczora przelotne opady, najsilniejsze w godzinach przedpołudniowych. W Zakopanem deszcz, wysoko w górach deszcz ze śniegiem. W ciągu dnia w dolinach 8 st. C, na graniach 1-2 st. C. Pojawi się silny i porywisty wiatr.

W niedzielę lekka poprawa pogody. Ociepli się – od 8 st. C na wysokości 2000 m do nawet 15 st. C 1000 m niżej. Osłabnie także wiatr, a opady deszczu pojawią się w ilościach symbolicznych. Będzie jednak pochmurno, co nie sprzyja odważnym wycieczkom.

W Tatrach szaruga jesienna. W partiach szczytowych szlaki pokryły się ostatnio niewielką warstwą śniegu. Zdążyła ona już stopnieć, jednakże w niektórych miejscach nadal może być ślisko, zwłaszcza, że niskie temperatury skutkują także oblodzeniami. Odradza się wysokogórskie wypady w ten weekend. Jeśli już ktoś koniecznie musi, to najlepsza zapowiada się niedziela.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować