Pogoda na weekend 6-8 września

piątek, 06 wrzesień 2013 13:18

Zapowiada się przepiękny weekend w Tatrach. Temperatury będą już co prawda mocno jesienne, ale za to wszystkie dni będą całkowicie słoneczne i bezchmurne.

Ci, którzy zdecydują się na wędrowanie po Tatrach w ten weekend na pewno będą zadowoleni z aury. Aktualnie mamy przyjemną, jesienną temperaturę – 16 st. C w Zakopanem i 9 st. C na Kasprowym Wierchu. Jest słonecznie i prawie bezchmurnie. Wiatr północno-wschodni wieje z prędkością około 2 m/s.

Sobota rozpocznie się od zimnego poranka. Około godz. 8 temperatura zacznie wzrastać i maksymalnie koło godz. 14 osiągnie 16 st. C w dolinach i 9 st. C na graniach. Tak więc warunki będą bardzo podobne do dzisiejszych – także jeśli chodzi o zachmurzenie i wiatr, który jutro może jeszcze minimalnie osłabnąć.

W niedzielę podobnie – bezchmurnie i nieco tylko cieplej. Na wysokości 1000 m termometry wskażą maksymalnie 17 st. C, 1000 m wyżej 10 st. C. Wiatr umiarkowany, wschodni. Zachmurzenie, można rzecz, symboliczne.

Pogoda w ten weekend będzie bardzo ładna. Na szlakach panują korzystne warunki – praktycznie nie ma już śladów po ostatnich opadach. Osoby wybierające się wcześnie rano w góry muszą jednak pamiętać o odpowiednim ubiorze, gdyż temperatury o poranku są bardzo niskie, a w nocy, na dużej wysokości, spadają kilka stopni poniżej zera.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Piotr Oramus

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować