Pogoda na weekend 30 VIII - 1 IX

piątek, 30 sierpień 2013 12:12

Powoli zbliża się jesień – także w Tatrach. Temperatura coraz niższa, nocą na Kasprowym Wierchu ociera się o zero. Na szlakach wciąż panują jednak niezłe warunki.

Aktualnie jest pochmurno i wilgotno. Temperatura wynosi 15 st. C w dolinach i 8 st. C na graniach. W ciągu dnia będzie nieznacznie spadać. Jest wietrznie. Dziś nie powinno być już deszczu.

Jutrzejszy dzień rozpocznie się od bardzo zimnego poranka. Na Kasprowym Wierchu o wschodzie słońca będzie ok. 2 st. C. W tym samym czasie w Zakopanem 8 st. C. W ciągu dnia temperatura wzrośnie odpowiednio do 9 i 16 st. C. Wiat północno-zachodni powieje z prędkością ok. 3 m/s. W godzinach popołudniowych, mniej więcej o 15-16 może wystąpić przelotny deszcz.

Niedziela chłodniejsza i brzydsza. Temperatura na wysokości 1000 m w najcieplejszym momencie wyniesie 14 st. C, na wysokości 2000 m 7 st. C. Cały dzień wiatr i zachmurzenie. Od około godz. 10 deszcz. Będzie on dużo bardziej obfity od sobotniego i utrzyma się praktycznie do wieczora.

Nadchodzi jesień. To znak, że należy do swojego plecaka włożyć grubsze rzeczy. Dodatkowy polar czy czapka wielkiej różnicy w masie bagażu nie uczynią, a mogą uchronić nas przed groźnym w skutkach wychłodzeniem.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować