Pogoda na weekend 23-25 sierpnia

piątek, 23 sierpień 2013 13:47

Po kilku słonecznych weekendach w Tatrach, tym razem sprawy pogodowe nieco się pokomplikują. Deszczowo będzie zwłaszcza w sobotni wieczór.

Aktualnie temperatura w Tatrach wynosi 12 st. C na graniach i 18 st. C w dolinach. W miarę upływu czasu będzie ona systematycznie spadać. Wiatr wieje z prędkością rzadko przekraczającą 2 m/s. Chmury idą bardzo nisko, toteż na dużej wysokości widoczność jest praktycznie zerowa. W dniu dzisiejszym nie powinno jednak padać.

Sobota rozpocznie się od zimnego poranka. Temperatura na wysokości 1000 m spadnie do 10 st. C, a 1000 m wyżej nawet do 3 st. C. W miarę upływu dnia będzie coraz cieplej, maksymalnie odpowiednio 15 i 8 st. C około godz. 14. Mniej więcej o tej porze rozpoczną się poważniejsze opady. Najwięcej deszczu, aż 8,6 mm/m2, spadnie między godziną 20 a 22. Wiatr powieje ze wschodu z prędkością 2 m/s.

Niedziela także brzydka. Po deszczowej nocy nastąpi co prawda nieco ładniejszy poranek, ale popołudniu deszcze powrócą i będą z godziny na godzinę coraz bardziej obfite. Temperatura w ciągu dnia nie powinna przekroczyć 15 st. C w Zakopanem i 8 st. C na Kasprowym Wierchu. Wiatr południowo-wschodni, niewielki.

Aktualnie na szlakach panują jeszcze dobre warunki, ale można się spodziewać, że sobotnie popołudnie, wieczór i następna noc – sporo w tym zakresie pozmieniają. Warto zatem wybierając się w góry tak dostosować swoją trasę, aby w czasie deszczu nie znaleźć się w eksponowanym terenie.


Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować