Pogoda na weekend 16-18 sierpnia

piątek, 16 sierpień 2013 13:06

Zapowiada się całkiem przyjemny weekend w Tatrach. Będzie słonecznie, bez deszczu i poważniejszego zagrożenia burzowego.

Aktualnie temperatura w Zakopanem wynosi 19 st. C, a na Kasprowym Wierchu 12 st. C. Przez cały dzień będzie utrzymywało się niewielkie zachmurzenie. Wiatr północno-wschodni wieje z prędkością około 2 m/s, momentami porywy.

Jutro bardzo podobne warunki. Na wysokości 1000 m termometry zanotują 19 st. C, 1000 m wyżej – podobnie jak dziś – 12 st. C. Wiatr osłabnie prawie do zera. Rano i we wczesnych godzinach popołudniowych czyste niebo – chmurzyć zacznie się dopiero koło godziny 16. Podobnie jak w piątek, nie powinna spać ani kropla deszczu. Nie przewiduje się również burz.

Najpiękniejszym dniem tego weekendu będzie niedziela. Temperatura wzrośnie do 22 st. C w dolinach i do 15 st. C na graniach. Wiatr zachodni powieje z prędkością 2 m/s i będzie w zasadzie nieodczuwalny. Przez cały dzień zachmurzenie nieba będzie bliskie zeru. Także w niedzielę nie powinniśmy natrafić na szlaku na burzę.

Ostatnio w górach nieco padało toteż szlaki w dolinach mogą być miejscami jeszcze błotniste. Planujmy sensownie nasze wycieczki, mając na uwadze, że w godzinach popołudniowych tradycyjnie na Giewoncie, ale także na Rysach i na Orlej Perci, przy łańcuchach tworzą się kolejki. Zaleca się wychodzenie na te trasy wczesnym rankiem. Nie próbujmy także omijać zatorów schodząc ze szlaku – w eksponowanym terenie może to skończyć się tragicznie.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Piotr Oramus

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować