Kąpiel turystów w Czarnym Stawie

poniedziałek, 12 sierpień 2013 17:55

Dwóch turystów wbrew zakazowi skorzystało z kąpieli w wodach Czarnego Stawu pod Rysami.

W miniony piątek, schodzący z Rysów strażnicy graniczni: mł. chor. Wojciech Gał oraz mł. chor. Anna Piątek, zostali poinformowali przez turystów, że w Czarnym Stawie pod Rysami bierze kąpiel dwóch mężczyzn. Kiedy strażnicy dotarli na miejsce, okazało się, że podczas opuszczania stawu, jeden z biorących kąpiel turystów poślizgnął się, wybijając sobie bark.

Ze względu na duży ból, uniemożliwiający poruszanie się mężczyzny, strażnicy ułożyli poszkodowanego w pozycji łagodzącej natężenie bólu i skontaktowali się z ratownikami TOPR-u. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu akcji ratunkowej - po rannego turystę wysłano śmigłowiec.

Ponieważ turyści zdecydowali się na kąpiel w miejscu zakazanym, zostali ukarani mandatami.

 

Małgorzata Tomik

Fot. Małgorzata Tomik

 

Oceń ten artykuł
0.00
0

8 komentarzy

 • krysia123 niedziela, 18 sierpień 2013 08:19 napisane przez krysia123

  Jak wszędzie są pseudo turyści , chociaż jest to margines,wszystkich zwiedzających ,to jednak jest i zawsze będzie.Nie podniecajcie się więc zachowaniem tych młodych ludzi,bo oni pewnie na zawsze zapamiętają tą przygodę i swoim dzieciom kiedyś powiedzą "nie rób tego ,bo twój tata kiedyś...............!A służby do tego powołane przynajmniej nabierają wprawy w takich sytuacjach.

 • drakkar wtorek, 13 sierpień 2013 13:02 napisane przez drakkar

  "Ciekawe", po pierwsze, to nazwiska piszemy z wielkiej litery, a po drugie, jest zasadnicza różnica między tym, że doświadczony wspinacz chodzi poza szlakami (do czego uprawnia go zresztą Karta Taternika), a ktoś kąpie się w stawie i przy okazji ucieczki przed SG robi sobie ziazi.

 • sssst wtorek, 13 sierpień 2013 12:23 napisane przez sssst

  Moze jeszcze wina Tuska???? 0_0

 • ssssst wtorek, 13 sierpień 2013 12:22 napisane przez ssssst

  Stary! Hajzera w to nie mieszaj. Co ma piernik do wiatraka!!!??? -_-

 • mago wtorek, 13 sierpień 2013 12:18 napisane przez mago

  nic my na to

 • ssssst wtorek, 13 sierpień 2013 12:18 napisane przez ssssst

  Raz obciazono poszkodowanego kosztami akcji za to, ze byl pod wplywem alkoholu.
  Kapanie sie w Czarnym jest porownywalna glupota.
  Optuje za obciazeniem kapiacych sie kosztami akcji!!!!

 • ciekawe wtorek, 13 sierpień 2013 12:16 napisane przez ciekawe

  Byc moze przykład poszedł z góry (za wikipedia o hajzerze): 10 lutego 2008 r. miał wypadek lawinowy w Tatrach Zachodnich[9]. Po urwaniu nawisu śnieżnego na południowej grani Ciemniaka został porwany przez lawinę. Udało mu się utrzymać blisko jej powierzchni i dzięki nadajnikowi Pieps oraz szybkiej akcji ratowników TOPR z użyciem helikoptera udało się go odnaleźć i uratować[10]. Za złamanie obowiązującego w Tatrzańskim Parku Narodowym zakazu poruszania się poza wyznaczonymi szlakami turystycznymi został ukarany przez jego dyrekcję symbolicznym upomnieniem[11].

  Co wy na to ?

 • Arq wtorek, 13 sierpień 2013 08:15 napisane przez Arq

  Za taką głupotę i bezmyślność powinni zapłacić za akcję śmigłowca z własnej kieszeni. Kwota ok 10 tys zł wybiła by z głowy nie jednemu takie pomysły, a jeśli nie to przynajmniej TOPR miałby się dobrze, głupich nie ma co żałować.

Zaloguj się, by skomentować