Pogoda na weekend 2-4 sierpnia

piątek, 02 sierpień 2013 10:36

Tegoroczne lato rozpieszcza turystów podróżujących po Tatrach. Przed nami kolejny słoneczny, ciepły weekend.

Już piątek jest – jak na warunki górskie – bardzo ciepły, a w następnych dniach ma być jeszcze cieplej. Aktualna temperatura w Zakopanem to 22 st. C, na Kasprowym Wierchu zaś 15 st. C. Wiatr wieje z północnego zachodu z prędkością od 3 do 5 m/s. Zachmurzenie praktycznie zerowe. Nie spadnie ani kropla deszczu. Nie przewiduje się burz.

Sobota bardzo podobna do piątku – z tym że temperatura wzrośnie do 24 st. C w dolinach i 17 st. C na szczytach gór. Wiatr, podobnie jak dziś, będzie umiarkowany, co w połączeniu z bezchmurnym niebem na pewno odniesie skutek w postaci odczuwalnego gorąca. Również jutro nie powinno grzmieć ani padać.

Niedziela także słoneczna. Temperatura od 17 st. C na wysokości 2000 m do 24 st. C w Zakopanem. Wiatr będzie wiał z północy, z prędkością 2-3 m/s – może być chwilami porywisty. Pierwsza część dnia całkowicie bezchmurna. Około godziny 15-16 zacznie się chmurzyć, co nieznacznie zwiększy ryzyko wystąpienia burzy. Najprawdopodobniej do nocy z niedzieli na poniedziałek nie będzie padać.

Piękna pogoda sprzyja górskim wypadom, jednakże wysokie temperatury to dla turystów utrudnienie. Pamiętajmy w tych dnia o ochronie głowy chustą, a skóry kremem z filtrem. Koniecznie należy zabrać także zwiększone zapasy wody, której człowiek traci bardzo dużo przy takiej temperaturze.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Małgorzata Tomik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować