Pogoda na weekend 26-28 lipca

piątek, 26 lipiec 2013 14:14

Wszystko wskazuje na to, że przed nami kolejny piękny weekend w Tatrach. Przedstawiamy szczegóły prognozy pogody.

Dziś temperatura w Tatrach wynosi od 23 st. C w Zakopanem do 16 st. C na Kasprowym Wierchu. Jest piękna, słoneczna pogoda. Wiatr wieje z prędkością średnio 2 m/s w kierunku południowym. Do końca dnia utrzyma się dobra aura.

W sobotę będzie bardzo podobnie – wysoko w górach około 15 st. C, czyli idealnie na górskie wycieczki. Wiatr zmieni kierunek na południowo-wschodni. Między godz. 14 a 16 może symbolicznie pokropić. Deszcz będzie mieć charakter przelotny i nie powinien w żaden sposób utrudniać wycieczek, choć należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności w terenie skalistym i eksponowanym.

W niedzielę jeszcze cieplej i bez deszczu. Od 25 st. C w dolinach do nawet 18 st. C na wysokości 2000 m. Wiatr cały czas niewielki – tym razem wiejący na wschód.

Zachmurzenie przez cały weekend nie powinno przekraczać 25% nieba, co zwiastuje bardzo dobrą widoczność. Prawdopodobieństwo wystąpienia burzy niewielkie.

Na szlakach wciąż sporadycznie odnaleźć możemy płaty starego śniegu. Najwięcej jest go pod Rysami  i pod Mięguszowiecką Przełęczą pod Chłopkiem. Zalecamy omijać Giewont i Morskie Oko ze względu na ogromne zatłoczenie.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować