Pogoda na weekend 12-14 lipca

piątek, 12 lipiec 2013 09:58

Niestety znów nie mamy dla Was dobrych wiadomości pogodowych. Przez cały weekend będzie padać.

Potwierdza się prawidłowość z ostatnich lat. Lipiec jak zwykle deszczowy. Już teraz w Tatrach 100% zachmurzenia i opady. Tak będzie niestety do wieczora. Nie spodziewamy się jakichś intensywnych opadów, jednakże próżno wypatrywać dłuższej chwili bez deszczu. Najmniejsze opady po południu, największe późnym wieczorem. Temperatura od 13 st. C w dolinach, do 6 st. C na Kasprowym Wierchu.

Sobota będzie najgorszym pogodowo dniem. Temperatura utrzyma się na tym samym poziomie, jednakże w ciągu całego dnia spadnie ponad 10 mm deszczu na m2. Zapowiada się kolejny dzień bez choćby chwili wytchnienia – najintensywniej będzie padać z rana. Zerwie się mocny wiatr, przekraczający 6 m/s.

Niedziela zapowiada się najładniej. Zapowiadane opady będą miały charakter przelotny. Temperatura od 15 st. C w Zakopanem do 8 st. C wysoko w Tatrach. Wiatr będzie o wiele słabszy. Ze względu na niską temperaturę, szanse wystąpienia burz przez cały weekend będą znikome.

Tych, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdecydują się na wyjście w góry, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Wycieczki przy takiej pogodzie powinny ograniczać się do szlaków łatwych, reglowych. W wyższych partiach gór, tam gdzie ścieżki poprowadzono po kamieniach lub w skale, jest bardzo ślisko. Jeśli już znajdziemy się w takim terenie, należy poruszać się powoli i koniecznie mieć na sobie odpowiednie obuwie.

 

Krzysztof Barcik

fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować