Pogoda na weekend 5-7 lipca

piątek, 05 lipiec 2013 11:20

Prezentujemy orientacyjną pogodą na najbliższy weekend, tj. 5-7 lipca 2013 r.

Przed nami deszczowe dni. Już dziś w Tatrach spadnie sporo wody, jednakże kulminacja opadów nastąpi jutro. Będzie lało przez cały dzień od rana – największe ilości deszczu spadną między godz. 11 a 14. Prosimy przemyśleć dokładnie swoje plany wycieczkowe. Nieco lepiej będzie w niedzielę, jednakże drobna mżawka może występować praktycznie przez cały dzień.

Temperatura na Kasprowym Wierchu aktualnie wynosi 12 st. C i w tych granicach będzie utrzymywać się w ciągu dnia przez cały weekend. Nawet nocami niewiele chłodniej. W dolinach będzie od 19 st. C dziś do 17 st. C jutro i w niedzielę. Wiatr nieduży – ok. 3 m/s.

Aktualnie na szlakach, po ostatnich słonecznych dniach, panują jeszcze dobre warunki. Można się jednak spodziewać, że będą one pogarszać się z godziny na godzinę. Jeśli komuś deszcz niestraszny, niech ograniczy się do wycieczek po łatwych technicznie trasach, na każdym kroku uważając na mokrą skałę.

W żlebach po stronie północnej i miejscach stale zacienionych nadal leży zeszłoroczny śnieg. W tym wypadku przechodzenie bez odpowiedniego ekwipunku może zakończyć się tragicznym w skutkach poślizgnięciem.

Wygląda na to, że uczestnicy akcji „Czyste Tatry” nie będą mieli dobrych warunków. Mamy nadzieję, że ich to nie zniechęci i po raz kolejny akcja zakończy się sukcesem.

 

Krzysztof Barcik

fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować