Via ferrata - nowe informacje

niedziela, 23 czerwiec 2013 13:08

Podobnie jak wielu turystów, z niecierpliwością oczekujemy na otwarcie pierwszej tatrzańskiej via ferraty. W międzyczasie docierają do nas różne informacje.

Wiemy już, że pierwotny termin otwarcia ścieżki był wyznaczony na 1 lipca, jednakże na pewno nie zostanie on dotrzymany. Sprawa utknęła, miejmy nadzieję chwilowo, w słowackich urzędach – wykonawca oczekuje na pozwolenie na budowę.

Słowacy potwierdzili również, że via ferrata, która połączy Lodową Przełęcz i Czerwoną Ławkę będzie przebiegała przez wierzchołek Małego Lodowego Szczytu, co na pewno stanowić będzie dodatkową atrakcję.

Jak donoszą słowackie media, początkowo brane były pod uwagę dwie lokalizacje via ferraty. Ostatecznie koncepcja połączenia Lodowej Przełęczy i Czerwonej Ławki została wybrana do realizacji, odrzucono zaś alternatywny pomysł poprowadzenia ścieżki z przełęczy Rohatka na Małą Wysoką.

 

Krzysztof Barcik

fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0

4 komentarzy

 • Jacek Buraczewski poniedziałek, 24 czerwiec 2013 16:38 napisane przez Jacek Buraczewski

  szedłem z Rohatki na Małą Wysoką bezpośrednio i wiem ze ferrata nie jest tam potrzebna. poza tym skoro wchodzi tam szlak z Polskiego Grzebienia to ten pomysł jest kompletnie idiotycznie bzdurny !!!

 • Krzysztof77 niedziela, 23 czerwiec 2013 20:33 napisane przez Krzysztof77

  Z Rohatki na M.Wysoką faktycznie zbędna.

 • Krzysiek niedziela, 23 czerwiec 2013 15:42 napisane przez Krzysiek

  Szedłeś szlakiem przez Polski Grzebień, czy z Rohatki wprost na Małą Wysoką? Bo rozumiem, że tam by miała iść ta ferrata.

 • Jacek Buraczewski niedziela, 23 czerwiec 2013 13:49 napisane przez Jacek Buraczewski

  hahaha. via ferrata z Rohatki na Małą Wysoką ??? kto takie dziecinne pomysły podsuwa ? tam akurat droga prosta, ładna i w miarę wygodna, więc ja się pytam po co ? byłem tam, wszedłem i wiem że ferrata nie potrzebna.

Zaloguj się, by skomentować