Otwarcie szlaków na Słowacji!

środa, 15 czerwiec 2016 10:25

Jutro, tj. 16 czerwca, zgodnie z przepisami TANAP, otwarte zostaną tatrzańskie szlaki wysokogórskie po słowackiej stronie granicy.

Otwarcie wysokogórskich szlaków na Słowacji

Turyści czekali na ten moment od 1 listopada zeszłego roku. Po przerwie zimowej znów można będzie wejść na Krywań, Bystrą czy Rohacze. Od jutra wchodzenie na wysokogórskie odcinki szlaków na Słowacji znów jest legalne.

Słowacy zamykają swoje częściowo swoje szlaki od 1979 roku. Takie postępowanie motywują zarówno koniecznością ochrony, wrażliwej na warunki zimowe, przyrody, jak i dbałością o bezpieczeństwo turystów, którzy bez specjalnych uprawnień – a co za tym idzie – umiejętności, nie mają w zimie wstępu na wysokogórskie szlaki.

Wybierając się na Słowację należy pamiętać o ubezpieczeniu. Koszty ewentualnej akcji ratunkowej nieubezpieczonego pokrywa on sam. Nie trzeba chyba mówić, o ile uszczupli się nasza kieszeń, jeśli będziemy musieli skorzystać z pomocy słowackiego śmigłowca. Ubezpieczyć można się tu.

Krzysztof Barcik

fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
4.00
4

2 komentarzy

  • Anna62 wtorek, 30 wrzesień 2014 16:12 napisane przez Anna62

    Widzę, że cenzura w komentarzach nie zanika.
    Kolega stefan odpowiedział na komentarz, którego już nie ma :/

  • stefan poniedziałek, 16 czerwiec 2014 17:57 napisane przez stefan

    @Henryk Gajek
    TOPR jest utrzymywany z budżetu państwa, tak samo jak każde inne pogotowie ratunkowe. Z jakiej racji miałbym więc jeszcze raz płacić za to samo ?

Zaloguj się, by skomentować