Uwaga - zmiany!

niedziela, 31 marzec 2013 23:14

Uwaga, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego wydał rozporządzenie, dotyczące zmian w kwestii ruchu pieszego, rowerowego oraz uprawiania narciarstwa na terenie TPN. Obowiązuje ono od 18 lutego.

Do tej pory rowerowe szlaki:

- Zgorzelisko – Tarasówka,
 
- Małe Ciche – Lichajówki – Murzasichle,

zostały udostępnione również do uprawiania turystyki pieszej i narciarskiej. Powyższe szlaki zostaną oznaczone znakami żółtymi w terminie, gdy warunki pogodowe umożliwią takie działanie. Istotne zmiany dotyczą również terminu zamknięcia szlaków turystycznych:

- Przełęcz w Grzybowcu – Wyżnia Kondracka Przełęcz,

- Dolina Tomanowa – Chuda Przełączka,

- Dolina Pięciu Stawów Polskich – Świstówka Roztocka – Morskie Oko.

Wymienione wyżej pozycje zostaną otwarte dla ruchu turystycznego już 15 maja, podczas gdy poprzednio zamykane były w okresie od 1 grudnia do 31 maja (ze względu na ochronę przyrody).

Idąc dalej, TPN obwieszcza interesującą wiadomość dla taterników: choć na terenie Parku nadal nie można biwakować,  zamknięcie szlaków turystycznych, rowerowych, tras i szlaków narciarskich od zmierzchu do świtu w terminie od 1 kwietnia do 30 listopada – nie będą dotyczyć wyjść szkoleniowych podczas kursów taternictwa powierzchniowego oraz taternickich akcji jaskiniowych w obiektach, w których przeprowadzenie akcji od świtu do zmierzchu nie jest możliwie – w przypadku akcji obejmujących zarówno dojście jak i powrót.

 

Małgorzata Tomik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować