Ważą się losy Polskich Kolei Linowych

piątek, 22 luty 2013 13:30

Trwają zabiegi zmierzające do zablokowania prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. Dziś Sejm, po burzliwej debacie, zatwierdził do dalszych prac projekt zakładający przekazanie majątku PKL w ręce samorządu Województwa Małopolskiego.

Przypomnijmy, że PKL jest właścicielem kolei linowej na Kasprowy Wierch, a także wyciągów krzesełkowych na Hali Goryczkowej oraz na Hali Gąsienicowej. Zabiegi zmierzające do zablokowania prywatyzacji mają przede wszystkim na celu uniemożliwienie przejęcia obiektów przez inwestora z zagranicy. Zwolennicy takiego pomysłu boją się utraty wpływu krajowych podmiotów na losy najsłynniejszej kolejki w Polsce.

 

Projekt trafi teraz do sejmowych komisji.

 

Krzysztof Barcik

fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0

1 komentarz

  • Przyjazna sobota, 23 luty 2013 21:45 napisane przez Przyjazna

    brawo samorządowcy! pilnujcie naszych turystycznych "interesów"...w sejmie też jest potrzebny lobbing...wiem coś o tym..Komisje Sejmowe spotykają się wg pewnego planu...można dotrzeć do niego i zgłosić uczestnictwo w charakterze reprezentanta jakiegoś środowiska lub stowarzyszenia, wtedy ma się możliwość zgłoszenia uwag i "pilnowania" interesów naszych kolejek górskich.Pozdrawiam tą drogą wszystkich turystów tatrzańskich.

    Przyjazna

Zaloguj się, by skomentować