Targi Sztuki "Cieszynianka"

sobota, 16 luty 2013 09:00

Do końca lutego Związek Polskich Artystów Plastyków oraz Hotel „Belvedere” w Zakopanem zapraszają na Targi Sztuki, które otwierają przed zwiedzającymi świat artystyczny oparty na podtatrzańskich inspiracjach.

Okręg Zakopiański Związku Polskich Artystów Plastyków od lat reprezentuje skupisko profesjonalnych środowisk artystycznych kraju. Jego działalność stanowi ponad 100 letnią historię, tym samym jest to jedno z najdłużej działających środowisk artystycznych w kraju. Ilość twórców jest imponująca, a w rejonie podtatrzańskim występuje ich największe zagęszczenie w Polsce.

Otwarcia Targów Sztuki dokonano 5 stycznia w Galerii „Cieszynianka”, przy hotelu „Belvedere”. Od tego czasu odwiedzający mogą znaleźć tu między innymi obrazy olejne, rzeźby w brązie, drewnie czy pastele. Na uroczystości otwarcia Ewa Czamańska przyznała, że ciężko określić czym jest sztuka jako taka. Dlatego też, według Pani Ewy, jednym z celów organizacji Targów jest przybliżenie gościom sztuki podhalańskiej, umożliwienie bezpośredniego z nią obcowania.

Tatry to miejsce, które przyciąga ludzi nieobojętnych na uroki natury, dzieła często powstawały pod wpływem inspiracji podtatrzańską przyrodą. Niejednokrotnie w sztuce prezentowane są również elementy folkloru podhalańskiego, który zawierając odniesienia regionalne również stanowił istotny motyw twórczy.

Termin: 05.01.2013 r.- 28.02.2013 r.

Miejsce: Hotel Belvedere
Galeria "Cieszynianka"
ul. Droga do Białego 3, 34-500 Zakopane

W godzinach: codziennie 15:00-18:00

 

Małgorzata Tomik

fot. ezakopane.pl

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować