Czym jest Portal Tatrzański?

sobota, 16 luty 2013 09:00

Tatry to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na kuli ziemskiej. Podróżując przez świat, można natrafić na góry wyższe, bardziej dzikie i bardziej monumentalne. Tatry są jednak absolutnie wyjątkowe.

Dlatego też zasługują na wyjątkowe potraktowanie. Z myślą o wszystkich miłośnikach tych cudownych gór powstał Portal Tatrzański – pierwszy w Polsce serwis internetowy, kompleksowo traktujący o tym niepowtarzalnym miejscu.

Co roku Tatry odwiedzają 3 miliony turystów. Są to bardzo różni ludzie, tak jak różnorodne jest nasze społeczeństwo. Dla jednych szczytem marzeń jest spacer nad Morskie Oko lub wjazd kolejką na Kasprowy Wierch – inni zaś marzą o przeciskaniu się przez wąskie szczeliny skalne, gdzieś na zboczach Kościelca, Mnicha czy Mięguszowieckich Szczytów. My nie dzielimy miłośników Tatr na lepszych i gorszych turystów. Jeśli kochasz te góry, możesz czuć się pełnoprawnym członkiem naszej społeczności. Ten portal powstał dla Ciebie.

Odnajdziesz tu wszystko, co niezbędne, aby dobrze zorientować się w tematyce i zaplanować wycieczkę swoich marzeń.

Profesjonalny, autorski przewodnik dostarczy Ci ciekawych i przydatnych informacji o każdym ważniejszym miejscu w polskiej części Tatr. Wkrótce przeczytasz tu również o tym, co znaleźć można na Słowacji, u naszych południowych sąsiadów.

Gdy już masz w głowie plan swojej wycieczki, koniecznie musisz sprawdzić aktualną pogodę. W dziale „Warunki” znajduje się profesjonalna prognoza na kilka najbliższych dni dla trzech różnych wysokości nad poziomem morza – w dwóch miejscach – po polskiej i słowackiej stronie granicy. Oprócz tego odnajdziesz tu aktualny komunikat turystyczny, a w zimie także informację o zagrożeniu lawinowym.

Możesz sprawdzić także rozkład busów i otrzymać informację o schroniskach czy też namiary na przewodników tatrzańskich. Ofertę uzupełniają: poradnik, a także ciekawe artykuły tematyczne: o wspinaczce, sprzęcie, przyrodzie i zjawiskach pogodowych.

Nie poprzestajemy na samych Tatrach. Liczy się dla nas także to, co wokół nich. Na Portalu Tatrzańskim wkrótce znajdziesz informacje o noclegach, namiary na najciekawsze „nizinne” atrakcje – poczytasz także o kulturze regionu – dowiesz się, gdzie w najbliższym czasie odbywać się będą wydarzenia kulturalne.

Jeśli nadal Ci mało, wejdź na nasze forum i zapytaj o Tatry lub też podziel się swoimi refleksjami. Szukaj nas na Facebooku, poinformuj o nas swoich znajomych. Jeśli prowadzisz biznes pod Tatrami, skontaktuj się z redakcją – pomożemy Ci się wypromować. Szukaj nowości na portalu, gdyż wkrótce pojawi się ich cała masa. Odwiedzaj Portal Tatrzański regularnie!

Krzysztof Barcik i redakcja Portalu Tatrzańskiego
fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować