Kronika TOPR 5 – 11 lutego

wtorek, 13 luty 2018 10:29

TOPR podsumował kolejny tydzień zimowo-feryjny. Powrót prawdziwej zimy przyciągnął narciarzy na stoki, a z zasypanych tatrzańskich szlaków cieszyli się freerajdowcy, korzystając z śnieżnego puchu. Niestety nie wszystkie zjazdy skończyły się szczęśliwie.  

 

We wtorek przewieziono z Kalatówek do szpitala narciarza, który doznał urazu kolana. W piątek narciarz skitourowy doznał kontuzji nogi – przetransportowano go skuterem do Kuźnic, a potem samochodem do szpitala. W niedzielę powyżej Zielonego Stawu narciarz freerajdowy złamał nogę. Ratownicy wyruszyli na pomoc z Kasprowego Wierchu. Po udzieleniu pomocy, poszkodowanego wywieziono wyciągiem na Kasprowy, a następnie saniami zwieziono do Kuźnic.

 

 

Poza pomocą narciarzom, nasi ratownicy podjęli dwie większe akcje ratunkowe, o których pisaliśmy wczoraj – w niedzielę turystka zsunęła się z nawisem śnieżnym z Wagi, a w sobotę turysta zsunął się po śniegu w drodze z Wołowca. Ponadto, na prośbę policji ratownicy z psami lawinowymi wzięli udział w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny w rejonie Siwarnego. Poszukiwania nie przyniosły jednak skutku.

 

 

„Na najbliższy tydzień w Tatrach przewidywane są opady śniegu. Dopiero w weekend zza chmur wyjrzy słońce. Ma być dość chłodno. Śnieg ponownie zasypie szlaki. Należy liczyć się ze wzrostem zagrożenia lawinowego.” – ostrzega Adam Marasek, autor cotygodniowej Kroniki TOPR.

 

 

Monika Pawełek                                                

 

Fot. Facebook/TOPR

 

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować