Przekaż 1% podatku na TOPR

piątek, 09 luty 2018 12:29

Tysiące turystów dziennie przemierza tatrzańskie szlaki. W zeszłym roku TOPR udzielił pomocy 893 osobom, 129 akcji przeprowadzono z udziałem śmigłowca. 

 

„Utrzymanie służby ratowniczej sprawnie działającej na terenie Tatr wiąże się z wysokimi kosztami. Środki pochodzące z MSWiA oraz 15% ze sprzedaży biletów TPN są niewystarczające” – informuje Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR. Dzięki jej działalności każdy z nas może przyczynić się do ratowania życia w Tatrach. 

Do głównych celów Fundacji należy pomoc w utrzymaniu i rozwoju bazy technicznej,  śmigłowca, sprzętu oraz wyposażenia wykorzystywanego w ratownictwie, finansowanie działalności szkoleniowej, pomocy lekarskiej i rehabilitacji ratowników. Tylko w okresie jesiennym 2017 roku Fundacja sfinansowała lub współfinansowała na wniosek TOPR zakup sprzętu i ekwipunku na łączną kwotę przekraczającą 500 000,00 zł.

Pomoc w postaci przekazania 1% podatku nic nas nie kosztuje, a przyczynia się do ratowania ludzkiego życia. Numer KRS i więcej informacji TUTAJ.

 

Monika Pawełek

Fot. Ewelina Augustynek

 

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować