Rocznica tragicznej śmierci wielkiego muzyka i miłośnika Tatr

czwartek, 01 luty 2018 11:55

W 109. rocznicę lawiny, która odebrała życie Mieczysławowi Karłowiczowi, stowarzyszenie jego imienia w Zakopanem oraz Skitourowezakopane.pl organizują cykl wydarzeń pt. „Pamiętamy o Karłowiczu”.

 

Mieczysław Karłowicz to jeden z największych polskich kompozytorów, ważna postać w kulturze polskiej przełomu XIX i XX wieku, a także znakomity taternik, jeden z pionierów narciarstwa. Organizatorzy obchodów rocznicy śmierci artysty pragną nie tylko popularyzować twórczość Karłowicza, ale także propagować wiedzę o bezpieczeństwie w górach. Mimo że mija wiek od śmierci kompozytora, narażeni jesteśmy na takie same zagrożenia w Tatrach, jednak wiedza i postęp technologiczny mogą te niebezpieczeństwa minimalizować.

 

 

W środę 7 lutego będzie miał miejsce koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach połączony z wernisażem wystawy fotografii autorstwa Karłowicza. W drugi dzień obchodów 8 lutego organizatorzy planują wycieczkę pieszą oraz skitourową pod Kamień Karłowicza by tam oddać hołd tragicznie zmarłemu artyście i taternikowi. Szczegółowe informacje na temat wyprawy TUTAJ oraz w wydarzeniu na Facebooku „Karłowicz 1527 m n.p.m.”.

 

 

Monika Pawełek

Fot. skitourschool.pl

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować