Magiczny świat śniegu i lodu

czwartek, 18 styczeń 2018 15:31

W Zakopanem pod Wielką Krokwią powstały szczególne budowle – największy na świecie Śnieżny Labirynt oraz Śnieżny Zamek. Zimowy park rozrywki jest jak kraina z baśni dostępna dla wszystkich.

 

"Snowlandia Zimowy Park Rozrywki" powstał po raz pierwszy w sezonie 2015/2016. Obiekt zajmuje powierzchnię 2500 km2, choć gospodarze mieli nadzieję, że w tym roku uda się stworzyć labirynt większy o 500 m2. Jeśli chodzi o zabawy ze śniegiem, wszystko zależy jednak od warunków atmosferycznych. Wyprodukowanie sztucznego śniegu i budowa całego miejsca zajmują około miesiąca i możliwe są tylko wtedy, gdy termometry wskazują poniżej zera.

Największą atrakcją parku jest oczywiście śnieżny labirynt. Obok niego znajduje się zamek, w całości zbudowany ze śniegu, pełen komnat, tajnych przyjść i tuneli, którymi można dostać się na taras lub 16-metrową basztę, skąd rozciąga się widok na okolicę. Dla najmłodszych ciekawym miejscem będzie z pewnością Mini Zoo, w którym spotkać mogą między innymi drapieżne ptaki, daniele czy owieczki. A na młodszych i starszych czeka 200-metrowy tor saneczkowy.

Ponadto organizatorzy planują na połowę stycznia otwarcie Pałacu Królowej Śniegu z lodowymi rzeźbami, tronem i łóżkiem. Jego powstanie jest jednak zależne od pogody. 

 

Monika Pawełek

Fot. facebook.com/Snowlandia-Śnieżny-Labirynt 

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować