Schroniska w Tatrach wypełniają się już na wakacje

piątek, 12 styczeń 2018 15:47

Jeśli tęsknicie już za latem i macie dość zimowej pluchy w miastach, zacznijcie planować swoje wakacyjne wyprawy. Choć końca zimy wciąż nie widać, a nawet wiosna wydaje nam się odległym marzeniem, w niektórych schroniskach brakuje już miejsc noclegowych na część terminów w wakacje. 

Choć w środku stycznia może brzmieć to jak szaleństwo, warto planować długo oczekiwane letnie wyprawy już teraz, by uniknąć rozczarowania. Dotyczy to zwłaszcza szczególnie obleganych miejsc, jak Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów, które mimo posiadania 67 miejsc, nie dysponuje już noclegami w pokojach czy salach zbiorowych na niektóre terminy. Naturalnie, w szczególnych sytuacjach, gdy późna pora lub warunki pogodowe uniemożliwiają turyście dalszą drogę, schronisko, za odpowiednią opłatą, daje możliwość noclegu „na glebie”. 

 

Temat przepełnionych schronisk, wywołał pewien użytkownik Facebooka, który skarżąc się na brak miejsc noclegowych na lipiec w Dolinie Pięciu Stawów, sprowokował burzliwą dyskusję na portalu społecznościowym. Korzystając z jego nieprzyjemnych doświadczeń, pomyślmy zawczasu o rezerwacji miejsc w schroniskach, zwłaszcza na szczególnie oblegane terminy, jak weekend majowy, czy sam środek wakacji. Podobne problemy mogą zdarzyć się np. nad Morskim Okiem czy w Murowańcu.

 

Monika Pawełek

Fot. Gerard Banach Photography 

Oceń ten artykuł
5.00
2
Zaloguj się, by skomentować