Kiedy w Zakopanem spotkamy największe tłumy?

piątek, 12 styczeń 2018 12:43

Zimowa stolica Polski już niedługo oblegana będzie przez kibiców, uradowanych sukcesami naszych skoczków. W tym samym czasie w kilku województwach trwają ferie zimowe. Podpowiadamy, kiedy w Zakopanem spotkamy największe tłumy turystów. 

Dla wielu Polaków Zakopane i Krupówki są obowiązkowym punktem zimowych podróży, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Ferie zimowe w tym roku przypadają, w zależności od województwa, na okres od 15 stycznia do 25 lutego (np. w województwie małopolskim 12 - 25 lutego, w mazowieckim 15 - 28 stycznia, w śląskim 29 stycznia - 11 lutego). Możemy spodziewać się w tym czasie szczególnie dużej liczby podróżnych i największych tłumów w Zakopanem i Tatrach.

 

Wielkim wydarzeniem, które również przyciągnie rzesze turystów nie tylko z Polski, ale też z zagranicy, jest oczywiście Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Konkursy odbywają się na Wielkiej Krokowi w dniach 26 – 28 stycznia. Można spodziewać się, że część turystów zawita do Zakopanego wcześniej lub pozostanie dłużej po zakończeniu Pucharu. Największe zamieszanie z pewnością będzie jednak w ostatni weekend stycznia. 

 

Planując swoje wyprawy w Tatry, pamiętajmy, których dat i miejsc lepiej unikać, jeśli nie chcemy natknąć się na falę turystów, odwiedzających tradycyjny cel zimowych podróży w Polsce.  

 

Monika Pawełek

Fot. zakopane-wypoczynek.pl

Oceń ten artykuł
4.40
5
Zaloguj się, by skomentować