W 48 min 19 s na Kasprowy Wierch - nowy rekord!

wtorek, 24 październik 2017 13:33

Mamy nowy rekord wejścia na Kasprowy Wierch.

Nowy rekord został ustanowiony podczas dziesiątej edycji Tatrzańskiego Biegu Pod Górę przez Andrzeja Długosza i wynosi 48 min 19 s. Pobity wynik (49 min i 11 s) należał do Kamila Jastrzębskiego. Rekord ten utrzymał się przez 3 lata. Tym razem Kamil przybiegł na metę jako drugi, zaledwie kilkadziesiąt sekund po zwycięscy. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Bodurka. Wśród kobiet najszybsza okazała się Dominika Wiśniewska-Ulfik. Pokonanie trasy zajęło jej 1 h 2 min i 26 s.

Pogoda podczas X edycji biegu okazała się dla zawodników bardziej łaskawa niż większość z nich. Często mierzyli się oni z ujemną temperaturą i duża ilością śniegu. W tym roku biały puch nie był przeszkodą. W trakcie biegu utrzymywała się temperatura ok. 10 st. C. Końcówka biegu została jednak utrudniona przez zacinający deszcz i ochłodzenie.