Uszkodzony szlak, remonty i ocieplenie w Tatrach

wtorek, 26 wrzesień 2017 10:51

Aktualna sytuacja w Tatrach - zobacz czego spodziewać się teraz na szlakach.

Uszkodzone i remontowane szlaki

W komunikacie turystycznym TPN informuje, że szlak z Doliny Chochołowskiej na Iwaniacką Przełęcz w dolnej części jest uszkodzony na odcinku kilkudziesięciu metrów.

 

Na nieznaczne utrudnienia natrafimy również na szlaku z Wierch Porońca na Rusinową Polanę i na szlaku czarnym z Psiej Trawki na Halę Gąsienicową - oba są obecnie remontowane.

 

TPN ostrzega, że mostki na Drodze pod Reglami między Doliną Strążyską, a Doliną Białego są w złym stanie technicznym. Uszkodzony jest także mostek przy tamie pod Nosalem - została zerwana barierka. Należy zachować ostrożności przy ich przechodzeniu.

 

Warunki atmosferyczne

Obecnie w Tatrach od ok. 1600 - 1700 m na szlakach leży śnieg, którego przybywa wraz z wysokością.

 

Warunki turystyczne poprawiają się. Według prognoz, trwający tydzień będzie słoneczny, suchy i cieplejszy, nie będzie również silnego i porywistego wiatru. Temperatura maksymalna na Rysach wyniesie 4 st. C, natomiast na Kasprowym Wierchu dojdzie nawet do ośmiu kresek powyżej zera. Śnieg, który tam obecnie zalega, będzie ulegał roztapianiu, a pokrywa stanie się mniej stabilna. Rozważnie dobierajcie cele swoich wędrówek.

 

Sandra Zalewska

Fot. Przemysław Piegza

Oceń ten artykuł
5.00
3
Zaloguj się, by skomentować