Są już pierwsze ustalenia w sprawie szczątków w Dolinie Roztoki

wtorek, 19 wrzesień 2017 15:57

Dochodzenie w tej sprawie trwa. Pojawiły się już pierwsze informacje, co do osoby i możliwych przyczyn jej śmierci.

Do kogo należą znalezione szczątki?

Ustalono, że szczątki należą najprawdopodobniej do mężczyzny w wieku 30-50 lat. Według biegłych miał on ok. 170 cm wzrostu. Badania nad DNA zmarłego mają być wykonywane w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ich przeprowadzeniu będzie można powiedzieć zdecydowanie więcej. Wśród znalezionych kości natrafiono na czaszkę, na jej podstawie możliwe jest zrekonstruowanie wyglądu twarzy zmarłej osoby.


Przyczyny śmierci

Na obecną chwilę nie ustalono jeszcze w jaki sposób zginął mężczyzna. Udało się jednak wykluczyć pewne opcje. Wiadomo już, że do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. Mało prawdopodobne jest też, że mężczyzna został zaatakowany przez dzikie zwierzęta, gdyż nie natrafiono na wyraźne ślady, które mogłyby potwierdzić taką wersję wydarzeń. Jednak rozmieszczenie szczątków na tak dużym terenie sugeruje, że zwierzęta mogły ingerować, jednak jeśli taka ingerencja miała miejsce, to zapewne już po śmierci turysty.

 

Jak napisał portal tvn24.pl, zgłosiła się rodzina mężczyzny, którego opis pasuje do wstępnych ustaleń śledczych. Zaginął on w podobnym czasie. 

 

Sandra Zalewska

Fot. Zbigniew Mucha

Oceń ten artykuł
4.60
10
Zaloguj się, by skomentować